Gaziantep’te Narko-Mobil Whatsapp ihbar hattı kuruldu

0
367

Gaziantep’te, İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Narko-Mobil Projesi kapsamında 05521552727 nolu Narko-Mobil Whatsapp İhbar Hattı kuruldu.   
Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada başlatılan proje kapsamında vatandaşların uyuşturucuyla ilgili Whatsapp ihbarlarını ‘05521552727’ numaralı telefon numarasına yapabilecekleri belirtildi.                     
Açıklamada, şöyle denildi:
“Ülkelerin sınırlarını aşıp küresel bir problem haline gelerek toplumların bugününü ve geleceğini tehdit eden uyuşturucu, adli, sosyal, hukuki ve kamusal sorunlara yol açması nedeniyle her yönüyle mücadele edilmesi gereken ciddi bir problemdir. Ayrıca uyuşturucu terör örgütlerinin de en önemli finans kaynaklarından biridir. Bu bağlamda değerlendirildiğinde uyuşturucu ile mücadelenin önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Bu proje ile; gelişen teknoloji ve internet kullanımının yaygınlığına devlet kurumlarının da ayak uydurması, toplumda kendine önemli bir yer edinmiş olan sosyal medya ve anlık mesajlaşma uygulamalarının her alanda etkin şekilde kullanılarak narkotik suçlarında daha etkin mücadele etmek amaçlanmaktadır. Beklenen hedefte vatandaşlarımız karıştıkları narkotik konulu bilgiler gerek video, gerek fotoğraf gerekse mesaj olarak Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne doğrudan aktarabileceklerdir. 15 Kasım 2017 tarihli Gaziantep Valilik Makamı’nın oluru ile 05521552727 nolu Narko-Mobil Whatsapp İhbar Hattı faaliyete geçirilmiştir. Kurulan Narko-Mobil İhbar Hattı ile ilgili ilimizde vatandaşlarımızın bilgilendirmesi için bastırılan afiş ve il broşürleri, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı Narko-Tim’ler ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne bağlı görevlilerimizce de dağıtıma başlanmıştır.”  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here