Gaziantep’te olimpik hokey atağı

0
511

Gençlik ve Spor Bakanlığı Hokey branşına yeni bir tesis kazandırıyor. Konya ve Osmaniye’de bulunan açık alan hokey sahalarına bir yenisi Gaziantep’te ekleniyor.   
Türkiye Hokey Federasyon Başkanı Sadık Karakan ve Başkan Vekili Bayram Yüksel çeşitli temaslarda bulunmak için geldikleri Gaziantep’te yapımı süren hokey sahasında incelemeler yaptı. Başkan Karakan 2018 yılının hokeyde seferlerlik yılı olacağını belirterek yapımı gerçekleştirilen hokey sahası hakkında bilgiler verdi. Başkan Sadık Karakan ”Konya ve Osmaniye’den sonra Türkiye’nin 3’üncü olimpik standartlara sahip Açık Alan Hokey Sahası’nın Gaziantep’e kazandırılması çok anlamlı. Gaziantep Türk Hokeyinin bir yapı taşı konumunda. Özellikle burada bir tesis olması sporcularımızı ve antrenörlerimizi daha da geliştirerek standartlarını yükseltecektir. Şubat ayında tamamlanması planlanan Açık Alan Hokey Sahasının yapımında büyük emekleri bulunan Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak ve kıymetli bürokratlarına şahsım ve camiam adına teşekkürlerimi sunarım” dedi.  
Yapımı devam eden hokey sahasının tamamlanmasıyla Gaziantep’in 2018 yılından itibaren uluslarası hokey faaliyetlerine ev sahipliği yapabileceğini de sözlerine ekleyen Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan bu tür organizasyonların kente bir çok alanda katma değer sağlayacağını ve bölgede spor turizminin gelişmesine öncülük yapacağını da ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here