Gaziantep’te şaşırtan kuyruk!

0
387
GAZIANTEP'TE SAHINBEY BELEDIYESI TARAFINDAN UCRATSIZ OLARAK DAGITILAN 400 BIN FIDANDAN ALMAK ISTEYEN VATANDASLAR METRELERCE KUYRUK OLUSTURDU. FOTO:EYYUP BURUN-GAZIANTEP-DHA

Gaziantep’te, Şahinbey belediyesi tarafından ücretsiz olarak dağıtılan 400 bin fidandan almak isteyenler, metrelerce kuyruk oluşturdu. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, dağıtılan fidanların çevreye büyük yarar sağlayacağını bildirdi.  

Şahinbey belediyesi tarafından Balıklı Parkı’nda kurulan stantlarda yapılan fidan dağıtımına; Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Güzel, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan ile çok sayıda kişi katıldı.

Belediye tarafından dağıtılan 400 bin fidandan almak isteyenler sabahın erken saatlerinde sıraya girdi. Alana getirilen top çam fidanları poşetlendikten sonra dağıtılmaya başlandı ve zaman zaman izdiham yaşandı.

Daha yeşil bir Gaziantep için fidanları ücretsiz olarak dağıttıklarını söyleyen Tahmazoğlu, çiftçilere yönelik çalışmalarında devam edeceğini belirterek, “Peygamber efendimiz yarın kıyamet kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikin buyuruyor. Yani yeşillendirmek, şehri güzelleştirmek, havasını temizlemek gerçekten çok önemli. Bizde göreve geldiğimiz günden bu yana ücretsiz fidan dağıtımı yaparak daha yeşil bir Gaziantep, daha yeşil bir Şahinbey hedefliyoruz. Kendi belediyemiz olarak zaten 561 park yaparak kendi bölgemizi ağaçlandırdık, yeşillendirdik. Vatandaşın kendi mülkiyetinde olan, ister evinin bahçesine, ister mezarlığına, ister köyüne nereye olursa olsun yeter ki ağaç diksin, şehrimizi güzelleştirsin. Şu ana kadar 1 milyon 200 bin fidan dağıtımı gerçekleştirdik. Şu anda 400 bin çam fidanı dağıtıyoruz. Bununla kalmayacak, özellikle çiftçiler için hem fıstık hem de zeytin fidanının ücretsiz dağıtımı yapacağız. Bunun şu anda hazırlığını yapıyoruz. 15 gün önce zaten çiftçilerimiz için tohumluk buğday ve gübre dağıtımı yapmıştık. Yine hayvan yemi ve gübre dağıtımını inşallah gerçekleştireceğiz. Amacımız şehrimizi daha yeşil, daha güzel, daha yaşanabilir bir şekle dönüştürmek” diye konuştu.   

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here