Gaziantep’te ‘Ufka yolculuk’ yarışması

0
301

Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması, Gaziantep’te 21 bin yarışmacının katılımıyla yapıldı. Bu yıl ilk kez Türkçe ve İngilizcenin yanı sıra Arapça dili sınavı da gerçekleştirildi. Sınava Gaziantep’te bulunan 6 bin Suriyeli mülteci de katıldı.
Şehitkamil Belediyesinin destekleriyle Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği Gaziantep Seyyah Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği tarafından düzenlenen ve Türkiye geneli 600 bin başvurunun yapıldığı sınava Gaziantep genelinde çeşitli kategorilerde 21 bin başvuru yapıldı. Sabahın erken saatlerinde sınava girecekleri okula gelen yarışmacılar, heyecanla sınav saatini bekledi. Gaziantep merkezde 36 okul, ilçelerle birlikte toplam 51 okulda yapılan sınav saat 10.00’da başladı. Yarışmacıların yaşlarına göre belirlenmiş 11 ayrı kategoride düzenlenen yarışma, bu yıl ilk kez Türkçe ve İngilizce dilinin yanı sıra Arapça dilinde de oldu. Sınava Gaziantep’te bulunan 6 bin Suriyeli mülteci katıldı.
BAŞKAN FADILOĞLU’NA DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM
Bu yıl Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının 6. düzenlediklerini belirten Gaziantep Seyyah Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Mehmet Tandırcıoğlu, ‘Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz’ teması ile uluslararası çapta düzenlenen ve konusu ‘Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü’ olan yarışmaya yurt içi ve yurt dışından 700 bine yakın kişi başvurduğunu söyledi.
Tandırcıoğlu, “Yarışmacıların yaşlarına göre belirlenmiş 11 ayrı kategoride düzenlenecek yarışma, Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde oldu. Bu yılın diğer yıllardan farkı ise Türkçe ve İngilizce dilinin yanı sıra Arapça dili de eklenerek 3 dilde organize edildi. Türkiye genelinde 7’den 70’e olmak üzere 600 bini aşkın, Gaziantep’te ise 7 ilçemizde gerçekleştirilmek üzere 21 binin üzerinde kayıt alındı. Yarışmamız tüm Türkiye de olduğu gibi Gaziantep Cezaevlerinde de organize edildi. Türkiye’deki ÖSYM sisteminde en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonunu, hem de tamamı gönüllülerden oluşan bir ekiple düzenlendi. Gaziantep ilimizde merkezde 36 okul, ilçelerle birlikte toplam 51 okulda tüm ilçelerimizde sınav yapıldı. Sınav da dereceye giren yarışmacılarımıza Türkiye geneli Umre ödülü başta olmak üzere, laptop, akıllı telefon çeşitli ödüller verilecek. Bu yıl 6. düzenlediğimiz bu yarışmada, bizlere daha önceki yarışmalarda olduğu gibi bu yarışmada da desteklerini sunan Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na ve ekibine yürekten teşekkür ediyorum. Tüm yarışmacılarımıza yürekten başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here