Genç ve kadın girişimciler Gaziantep’te toplandı

0
300

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu Müşterek Bölge Toplantısı, Gaziantep Ticaret Odası ev sahipliğinde yapıldı.  
Toplantının açılışında konuşan TOBB Girişimcilik Daire Başkanı Ozan Acar, Gaziantep’in sanayisi ve girişimcilik ruhuyla ülkemizde örnek gösterilen bir kent olduğunu söyledi. Acar, TOBB’un kadın ve genç girişimcilerin çalışmalarına ve projelerine çok büyük önem verdiğini belirterek, “TOBB Gaziantep Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu’nun yaptığı projelerin 81 ile yayılmasını istiyoruz. Gerçekten başarılı ve güzel çalışmalar yapıyorlar. Zaten Gaziantep bölgede ekonomide örnek gösterilen bir il konumunda. Bu bölgemiz tarihi yapısı ve insanlarıyla çok dinamik bir bölge. Sadece mevcut olan bu potansiyeli daha iyi değerlendirmek için bölgenin ekonomik bağlantılarını kuvvetlendirelim. Burada ekonomik merkez Gaziantep. Bu yüzden bu toplantıyı Gaziantep’te yapıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde diğer illerimizde de bu tür toplantılara devam edeceğiz” dedi.   
TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Akkaya ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Yetkinşekerci kurullarının faaliyet sunumunu yaptı. Müşterek bölge toplantısı daha sonra yapılan sunumlar ve sonuç raporunun hazırlanması ile sona erdi.
Toplantıya, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Batman, Şırnak, Adıyaman ve Kilis illerinin kadın ve genç girişimciler kurulu başkan ve temsilcileri ile kurul üyeleri katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here