Genç yeteneği Başkan Tahmazoğlu keşfetti

0
376

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale bilgilendirme toplantısında ASELSAN mühendisi olmak istediğini söyleyen Akşemseddin Anadolu Lisesi öğrencisi Yakup Güneş’i, ASELSAN’a götürerek hayalini kurduğu yeri inceleme imkanı sundu.   
ASELSAN HAYALLERİNİ SÜSÜLÜYOR
Geçen ay Çanakkale’ye okuluyla birlikte giden Yakup Güneş, ziyaret öncesinde yapılan bilgilendirme toplantısına katıldı. Toplantıda Mehmet Tahmazoğlu ile bir araya gelen Yakup Güneş ileride ASELSAN mühendisi olmak istediğini söylemiş ve bu düşüncesi herkes tarafından takdirle karşılanarak ayakta alkışlanmıştı. Mehmet Tahmazoğlu, Yakup Güneş’in hayallerini süsleyen ASELSAN’ı görme imkanı sundu.
Milli Savunma sisteminin oluşturulmasındaki öncü kuruluş olan ASELSAN’da mühendis olabilmesi için lise öğrencisi Yakup Güneş’in her zaman yanında olacağını belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, genç öğrenciyi hayallerinin gerçeğe dönüşmesi yolunda, ilk adımı atarak ASELSAN’a götürdü ve yetkililerle tanıştırdı.  
TÜRK’ÜN GÜCÜNÜ DÜNYAYA GÖSTERMEK İSTİYORUM
Liseli Yakup Güneş, ASELSAN’a yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu büyük emekler vererek bizler için hazırladığı proje kapsamında Çanakkale’yi ziyaret ettik. Ben daha öncede Çanakkale’yi ziyaret etmiştim ve orada çok duygulu anlar yaşamıştım. Aynı duyguları yeniden yaşadım ve bu imkanı bana sunan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Benim en büyük hayalim ülkemizin savunma sanayinde önemli yeri olan ASELSAN’da mühendis olmak. Bu hayalimi gerçekleştirerek dünyaya Türk’ün gücünü göstermek istiyorum. Bu konuda Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu her zaman benim yanımda oldu ve ASELSAN’ı görme imkanı sundu kendisiyle birlikte ASELSAN’a gelip gezdim. Gelecekte bu kurumda büyük başarılara imza atacağıma inanıyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here