Gençlerin mutlaka Çanakkale’yi görmesi gerek

0
318

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi’nin başlattığı ‘Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına’ projesi kapsamında Çanakkale’ye gidecek öğrencilerin bilgilendirme toplantısının konuğu Gaziantep Emniyet Müdürü Faruk Karaduman oldu.  

Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yanı sıra Gaziantep Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

15 YAŞINDAKİ GENÇLERİMİZ VATAN İÇİN ŞEHİT OLDU

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilere Çanakkale de verilen destansı mücadelenin tüm dünyaya örnek olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Belediye Başkanı olmadan önce Çanakkale’deki şehitlikleri ziyaret ettim. Oradaki manevi havayı soluma imkanı buldum. Bastığımız her yer, şehit kanıyla sulanmış. Şehitler o kadar yüzeye yakın ki, kışın yağmur yağdığında şehitlerimizin kemikleri meydana çıkıyor. 15 yaşında gençlerimiz vatanın birliği beraberliği ve vatan savunması için şehit oluyorlar. O dönem, Çanakkale’yi her Türk gencinin görmesi gerekiyor diye düşündüm. Göreve geldikten sonrada bunun çalışmalarını başlattık ve Şahinbey İlçesi’ndeki bütün gençlerimizin Çanakkale’yi ziyaret etmelerini istedik. Çanakkale’nin 100. Yılı münasebetiyle, Türkiye’de ilk defa uçakla gençlerimizi hiçbir ayrıma tabi tutmaksızın sırasıyla Çanakkale’ye götürdük.  Orya gittiğinizde şehitliklerimizi ziyaret edip onlar için dua edeceksiniz. O maneviyatı hissettikten sonra her şeye bakış acınız değişecektir.”

Yapılan konuşmanın ardından Gaziantep Emniyet Müdürü Faruk Karaduman ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilerle birlikte ‘Çanakkale içinde ‘Aynalı Çarşı’ türküsünü söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here