Geri Dönüşüm Defilesi için podyuma çıktılar

0
339

Öğrencilerin küçük yaşta çevreye duyarlılığının sağlanması ve tasarrufun arttırılması yanında bilinçli tüketici olmalarını da sağlamak amacıyla Gaziantep Kolej Vakfı Anaokulunda düzenlenen ‘Geri Dönüşüm Defilesi’ büyük ilgi gördü.
Gaziantep Kolej Vakfı Anaokulu öğrencileri, düzenlenen Geri Dönüşüm Defilesiyle çevreye karşı olan duyarlılıklarını gösterirken bilinçli tüketici ve tasarrufun teşvikiyle ilgili önemli mesajlar verdi. Geri Dönüşüm Defilesi’nin 6 yaş gurubu öğrenciler ve velilerin desteğiyle gerçekleştirildiğini ifade eden GKV Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut, “Birçok konuya dikkat çekmek ve evlerimizde ki atıkların geri dönüşümle yeniden ekonomiye kazandırılmasının önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlediğimiz defile büyük ilgi gördü. Öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizin el birliğiyle gerçekleştirdiği proje aynı zamanda öğrencilerimizin çevre bilincinin geliştirilmesi ve arttırılmasının yanı sıra bilinçli tüketici olmalarının sağlanması ve tasarrufu yaşam şekline getirmeleri yönünde de önemli bir çalışma oldu. Diğer taraftan öğrencilerimiz içinde önemli bir sahne deneyimi oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Görsel Sanatlar Öğretmeni Emine Korkmaz’da yaptığı değerlendirmede “Geri dönüşüm defilesiyle hem eğlendik hem öğrendik. Çevreye duyarlılık bilinci aşılamak amacıyla velilerimizin desteğiyle zararsız ve geri dönüşümü mümkün maddelerle hazırlanan kostümlerin defilesi düzenlendi. 6 yaşların hazırladığı bu etkinliği tüm okul beğenerek izledi” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here