Girişimci kadınlardan sera ziyareti

0
227

Gaziantep’in İslahiye İlçesinde, Girişimci Çiftçi Hanımlar Topluluğu üyesi kadınlar, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu (MYO) serasını ziyaret etti.
Yüksekokulda Müdür Yardımcısı Halim Gök ve Yüksekokul Sekreteri Bilal Erdoğan tarafından karşılanan topluluk üyeleri, Yüksekokul Toplantı Salonu’nda Bilal Erdoğan tarafından Yüksekokul hakkında bilgilendirilirken, organik tarım hakkında ise Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Organik Tarım Programı Dr. Öğretim Üyesi Negar Ebrahım Pour Mokhtari tarafından da teknik bilgi verildi. Yüksekokul birimlerini ve organik domates yetiştirilen serayı ziyaret eden 40 girişimci çiftçi kadın, seranın kuruluşu hakkında Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üye Gökhan Nur tarafından bilgi verilirken, Dr. Öğretim Üyesi Negar Ebrahım Pour Mokhtari tarafından ise seracılık teknikleri hakkında bilgi verildi.
Yüksekokulun bölgede ilk defa üreterek başarı sağladığı seranın bölge çiftçisine örnek olacak nitelikte olduğunu belirten İslahiye İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yüksel Şahin, “Girişimci çiftçi hanımlarla ziyaret ettiğimiz İslahiye MYO ve serası girişimci hanımların ufkunu açtı. Hocalarımızın ilgisi çok güzeldi. Örnek alınacak bir sera olmuş. Emeği geçenleri kutluyorum” diyerek, seracılığın bölgede alternatif yetiştiricilik olarak değerlendirebileceği ve kadın çiftçilerin de kolaylıkla bu işi yapabileceğini, aile bütçelerine katma değer kazandırabileceğini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here