GKV öğrencileri Anıtkabir’de

0
368

Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında Ankara’ya giderek Anıtkabir’i ziyaret eden GKV Özel İlkokulu öğrencileri ziyaretin ardından Ankara’nın çeşitli yerlerinde incelemelerde bulundu.   
İki gün süren Ankara ziyaretinin ardından öğrenci ve velilerden oluşan GKV’li kafile Gaziantep’e döndü.
Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencileri, öğretmenleri ve velileriyle birlikte gittikleri Ankara’da önce Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu. Anıtkabir ziyaretinde duygusal anlar yaşayan öğrenciler burada sergilenen Atatürk’e ait eşyaları incelerken Anıtkabir’in çeşitli bölümlerini de gezme şansı yakaladı. Başkent Ankara’yı rehberler eşliğinde gezen öğrenciler, Cumhuriyet’in ilk meclis binası olan birinci TBMM binasını da ziyaret etti. Maden Tetkik Arama Müzesi’nde ayrıca öğrenciler güneş sistemi ile ilgili bilgi aldılar ve gök taşı, uzaydan getirilen taş parçası, dinozor iskeleti, Türkiye’nin flora ve faunası sergisini gezdi.
İsmet İnönü’nün yaşadığı ev olan Pembe Köşk’ü de ziyaret eden öğrenciler İsmet İnönü’nün kızı Özden Toker ile sohbet etme şansı buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here