GKV’de 10 Kasım söyleşisi

0
378

Farklı etkinliklerle Atatürk Haftası’nı kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreteri ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Doğan’ı ağırladı.   
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri ‘Atatürk’ü Anma ve Anlama’ konulu söyleşiyle Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreteri ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Doğan’ı ağırladı. Doğan, Atatürk’ün yaşamından kesitleri anlattığı söyleşisinde öğrencilerin merak ettiği birçok konuyu da aydınlattı.
GKV’li Öğrencilerle buluşan Doğan, ‘Atatürk’ü Anma ve Anlama’ konulu söyleşisinde Osmanlı İmparatorluğundan itibaren başlayarak Türk tarihini değerlendirdi.
Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarla ilgili birçok bilgiyi de öğrencilerle paylaşan Doğan, Kurtuluş Savaşı yılları ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni nasıl kurduğunu, ne tür zorluklarla mücadele ettiğini dile getirdi.  
Söyleşisinin sonunda öğrencilerin sorularını da cevaplandıran Doğan’a GKV Özel Liseleri Müdürü İsmet Tiryaki teşekkür ederek günün anısına çiçek taktim etti. GKV Özel Okulları bünyesindeki bütün kurumların Atatürk Haftası etkinliklerini farklı organizasyonlarla kutladığını da ifade eden Tiryaki, etkinliklerin hafta boyunca devam edeceğini sözlerine ekledi.   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here