GKV’de ‘Kitap ve Çocuk’ konulu resim sergisi

0
214

Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri tarafından açılan Kitap ve Çocuk konulu resim sergisi büyük ilgi görüyor.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri Kütüphaneler Haftası nedeniyle önce kütüphaneyi ziyaret ederek kitaplarla ilgili bilgi aldı. Ardından kitapların çocuk ve insan yaşamındaki rolünü anlatan dev resimler yaparak okulun fuayesinde sergi açtı.
GKV Özel İlkokulu Görsel Sanatlar öğretmenleri Şeyma Aslantaş ve Serpil Ertem sergi hakkında bilgiler vererek, “Kütüphaneler haftası etkinlikleri kapsamında üç ve dördüncü sınıf öğrencilerimiz tarafından 100×70 boyutunda kitap keçeli kalem, suluboya ve pastel boya kullanılarak yapılan resimlerden oluşan bir sergi açılışı gerçekleştirdik. Kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi ve pekiştirilmesi açısından bu tür etkinlikler büyük önem taşıyor. Kitap okumanın insan yaşamındaki rolü ve edinilen kazanımların çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren kazandırılması için benzeri etkinliklerimizi sürekli yapıyoruz. Emeği geçen öğrencilerimizi kutluyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here