GKV’li miniklerin yaptığı mozaikler sergilenecek

0
269

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okullar Anaokulu öğrencileri sanatsal etkinlikler kapsamında mozaik yapmayı öğreniyor. Minik öğrencilerin yaptığı mozaikler dönem sonunda sergilenecek.
Yaşayarak öğrenme eğitim modelinin uygulandığı GKV Özel Okullarında sanat etkinlikleri kapsamında minik öğrenciler bu kez de mozaik yapmayı öğrendi. Mozaikler kenti Gaziantep’in antik dönemlerden günümüze kadar süren mozaik geleneğinin yaşatılmasının amaçlandığı çalışmalarda minik öğrenciler ilk mozaiklerini başarıyla yaptı. GKV Özel Okulları Görsel Sanatlar Öğretmeni Emine Korkmaz rehberliğinde gerçekleştirilen çalışmalarda öğrencilerin büyük bir heyecanla mozaik çalışmaları yapması dikkat çekti. Sanatsal çalışmaların okul öncesi eğitim öğrencileri üzerinde olumlu etkiler yaptığını ve sanatın farklı dallarında yetenekli öğrencilerin tespit edilerek geliştirilmesi için bu tür çalışmaların önemli bir fırsat olduğunu ifade eden GKV Özel Okulları Görsel Sanatlar Öğretmeni Emine Korkmaz “Öğrencilerimizle sanatsal etkinlikler kapsamında bu kez de mozaik yaptık. Gaziantep biliyorsunuz mozaikleriyle ünlü bir şehir ve antik dönemlerden günümüze bu sanat bölgemizde bir gelenek olarak sürüyor. Bu tür çalışmalar öğrencilerimizin sanatsal alanlarda ki yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve farklı dallara ilgi duyan öğrencilerin geliştirilmesi içinde büyük önem taşıyor” dedi.
Çocukların küçük yaşlardan itibaren meyilli oldukları sanat dallarına yönelebilmeleri için Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında öğrencilerin bütün sanat dallarıyla tanıştırıldığını ve yapılan uygulamalarla yetenekli öğrencilerin belirlendiğini ifade eden Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut “Sanatsal etkinlikler çerçevesinde öğrencilerimize gerek görsel sanatlar, gerekse sahne sanatları başta olmak üzere sanatın bütün dallarıyla ilgili eğitimler veriyor yetenekli olanları tespit ediyoruz. Bu tür eğitimler çocuklarımızın kültür ve sanata karşı ilgilerinin artması, ülkemizin sahip olduğu kültürel ve sanatsal eserlerin gelenekten geleceğe taşınması içinde büyük önem taşıyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here