GKV’li öğrenciler BM konferansında

0
254

Birleşmiş Milletler Simülasyonu Konferansına katılan Cemil Alevli Koleji öğrencileri dünya gündemiyle ilgili bir çok konuda sorunları masaya yatırarak çözüm önerileri için düşüncelerini paylaştı. ‘Barış ve Güven’ temalı Birleşmiş Milletler Simülasyonu Konferansında gösterdikleri performansla alkışlanan GKV Özel Cemil Alevli Koleji öğrencileri katılımcıların taktirini topladı.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri MUN, İstanbul’da Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Liselerinde gerçekleştirilen “Barış ve Güvenö temalı Sobılmun’a Birleşmiş Milletlere üye olan ülkeleri ve kurumları temsil ederek katıldılar. GKV Özel Okulları öğretmenlerinden Bilge Didem Korkmaz rehberliğinde konferansa delege olarak katılan Cemil Alevli Koleji öğrencileri Zehra Ulutaş, Yaren İlaslan, Mithatcan Albayram, Rüveyda Deniz Kablan, Mehmet Sami Kethuda, Çağla Karabaşlık; Fen Lisesinden Eftal Kale yüksek performanslarıyla dikkat çekti. GKV’li öğrenciler Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konsey, Brezilya Federal Senatosu, Dünya Ekonomik Forumu, Afrika Birliği Kalkınma Konferansı, Lozan Barış Konferansı, Birleşik Krallık Kabinesi ve Kriz komitesi 2’nci Dünya Savaşı’ndan oluşan toplam 9 komitede bu komitelerle ilgili önceden belirlenen sorunlar üzerine çözüm önerileri sundu.
GKV’LİLER DÜNYA SORUNLARIYLA İLGİLİ ÇÖZÜM ÖNERİLERİNDE BULUNDU
GKV Özel Okulları Öğretmeni Bilge Didem Korkmaz konferansla ilgili yaptığı değerlendirmede, “İstanbul’da gerçekleştirilen ‘Barış ve Güven’ temalı konferansa BM’ye üye olan ülkeleri ve kurumları temsil ederek katıldık. Türkiye’nin birçok devlet ve özel okullarından öğrencilerin katıldığı konferansta komitelerde tanışma ve konuları gözden geçirme etkinliklerinde bulunuldu. Ekip ruhu ile yürütülen çalışmalarda yeni arkadaşlıklar ve dostlukların da kapıları aralanırken öğrencilerimizde ülke ve dünya politikaları, ülkelerin tarihî gelişme süreçleri ve kozmopolitik yapıları hakkında da bilgi sahibi olurken konularla ilgili görüşlerini de sunma imkanı buldu. Önümüzdeki süreçlerde bu tür etkinliklerde yer almaya devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here