GKV’liler Adana TÜYAP Kitap Fuarı’nda

0
256

Adana’da gerçekleştirilen TÜYAP Çukurova Kitap Fuarı’nı ziyaret eden GKV Özel Liseleri öğrencileri yazarlarla buluşarak edebiyat alanındaki gelişmeleri mercek altına aldı. Sevdikleri yazarların kitaplarını da alan öğrenciler kitaplarını yazarlara imzalatarak merak ettikleri konularla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Kültür, Edebiyat, Yayın ve Kütüphanecilik Kulübü Adana’da 303 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı, 80 kültürel etkinliğin gerçekleştirildiği Çukurova 11’inci Kitap Fuarı’nı ziyaret ederek etkinliklere katıldı. Fuarda yazarlarla da bir araya gelen öğrenciler sevdikleri yazarların kitaplarını alarak onlarla edebiyat üzerine sohbetler gerçekleştirdi.
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan GKV Özel Liseleri Müdürü Hakan Alnıaçık, “Her yıl Adana’da TÜYAP tarafından açılan Çukurova Kitap Fuarı’na öğrencilerimiz giderek burada yazarların etkinliklerine katılmakta ve edebiyat dünyasında meyana gelen gelişmeleri mercek altına almaktadırlar. Bu yılda liselerimizde eğitim öğretim görmekte olan 80 öğrencimiz, 8 rehber öğretmen gözetiminde Adana’ya giderek fuara katıldı. Yazarların birçok etkinliğine katılan öğrencilerimiz merak ettikleri konularla ilgili de yazarlarla ve fuar yetkilileriyle karşılıklı görüş alışverişinde bulunmuş, etkinliğin tamamlanmasının ardından Adana’nın bazı tarihi ve turistik bölgelerinde de incelemeler yaparak Gaziantep’e dönmüşlerdir. GKV Özel Okullarında ana okullarından başlayan ilk ve ortaokul da devam eden ve liselerimizde büyük ilgiyle sürdürülen bir okuma alışkanlığı vardır. Bu alışkanlığın öğrencilerimizde tutkuya dönüşmesi bizleri mutlu etmektedir. Kurumlarımız bünyesinde sürekli kitap okuma alışkanlığının sürdürülmesine yönelik etkinliklerimiz bu tür kitap fuarlarını ziyaretlerle önemli bir noktaya ulaşmaktadır. Önümüzdeki dönemlerde de bu tür etkinliklerimiz devam edecektir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here