GKV’liler, kenti mercek altına aldı

0
357

Gaziantep’in tarihi ve kültürel değerlerini mercek altına alan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri, Atatürk Anı Müzesi, Kendirli Gazi Kültür Merkezi ve Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi’nde incelemeler yaparak burada yer alan eserler hakkında bilgi edindi.   
Kentin sahip olduğu kültürel değerleri yakından tanıtmak ve yeni yetişen nesillere bu eserleri tanıtmak amacıyla Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları geleneksel kültür gezilerini Gaziantep’in çeşitli tarihi zenginliklerinin bulunduğu noktalarda sürdürmeye devam ediyor. Kültür gezileri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul öğrencileri Atatürk Anı Müzesi, Kendirli Gazi Kültür Merkezi ve Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi’nde incelemeler yaptı. Adeta Gaziantep’i mercek altına alan öğrenciler yakın tarihin yaşandığı tarihi mekanları büyük bir dikkatle inceleyerek hazırlayacakları ödevler için gerekli notları aldı.  
Gaziantep’in önemli bir ekonomi kenti olmasının yanı sıra tarihi ve kültürel değerler açısından da dünyanın sayılı merkezleri arasında yer aldığını ifade eden GKV Özel İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel, her insanın yaşadığı kenti yakından tanıması, tarihi ve kültürüyle ilgili sahip olunan bilgi birikimini öğrenmesi gerektiğini belirterek, “Kültür gezileri kapsamında Türkiye’nin farklı illerine yönelik gezilerimiz sürerken bu kez de öğrencilerimizle Gaziantep’i mercek altına aldık. Kentimizin sahip olduğu kültürel değerleri tanıtımlarını ve gelecekte bunların tanıtımlarında aktif roller üstlenmelerini hedefliyoruz. Kent içi gezilerimiz önümüzdeki süreçte de devam edecektir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here