GKV’liler ‘Midas’ın Kulakları’ müzikalinde

0
339

Devlet Operası ve Balesi Mersin Sahnesi’nde sahnelenen ‘Midas’ın Kulakları’ adlı müzikali izleyen GKV Özel Ortaokulu öğrencileri gün boyu Mersin’in tarihi ve kültürel güzelliklerini de keşfederek incelemeler yaptı.   
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, akademik açıdan başarılı öğrenciler yetiştirmenin yanı sıra kültür sanat ve spor alanlarında da öğrencilerin yetişmesi ve yeni deneyimler kazanması için çalışmalarını sürdürüyor. Öğrencilerin akademik çalışmalar yanında kültürel ve sanatsal faaliyetlerde de etkin roller üstlenebilmeleri için sinema, tiyatro, opera gibi sanat gösterileriyle sık sık buluşturmaları sağlanıyor. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokul öğrencileri, Müdür Yardımcıları Taner Arslan, Yeliz Bircan ve görevli öğretmenler eşliğinde Devlet Operası ve Balesi Mersin Sahnesi’nde sahnelenen ‘Midas’ın Kulakları’ adlı müzikali izlemek üzere Mersin’e gitti. Oyunda, Yunan Tanrısı Apollon ve Kır Tanrısı Pan arasında yapılacak müzik yarışmasında Midas’ın yargıç olarak seçilmesi ve olaylar neticesinde Midas’ın kulaklarının eşek kulağına dönüştürülmesi ve Midas’ın bu kötü görüntüden kurtulma macerasının anlatıldığı müzikal öğrenciler tarafından beğeniyle izlendi. Müzikalin sonunda oyuncularla sohbet ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulunan öğrenciler, GKV Özel Okulları’nın tiyatro ve müzikal alanındaki çalışmaları hakkında da bilgiler verdi.    
Farklı kentlerin tanıtımına yönelik gezilerin süreceğini ifade eden GKV Özel Ortaokulu Müdür Yardımcısı Yeliz Bircan, “Öğrencilerimizle Adana ve Mersin’i kapsayan bir kültür gezisi gerçekleştirdik. Her iki ilimizde bulunan tarihi turistik alanlarda incelemeler gerçekleştirdikten sonra öğrencilerimizle birlikte Devlet Operası ve Balesi Mersin Sahnesi’nde ‘Midas’ın Kulakları’ adlı müzikali izledik. Öğrencilerimizin müzikale ilgisi yüksekti. Müzikalin sonunda bütün oyuncularla görüşerek merak ettikleri bir çok soruları sorma şansları oldu. Okullarımız bünyesinde gerçekleştirilen müzikaller ve tiyatro oyunlarıyla ilgili de oyuncularla görüşerek bu yıl sahneye konulacak projeleri paylaştılar. Çevre illere yönelik kültürel gezilerimiz bundan sonraki dönemlerde de devam edecektir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here