GTO Başkanı Hıdıroğlu’ndan FETÖ açıklaması

0
208

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, “Seçim kazanmak için, rakibini yıpratmak için servis edilen bu haberleri üzüntü ile izliyorum. Şahsım üzerimden başkanı bulunduğum odamıza zarar verilmesine asla müsaade etmem. GTO’ya verilen zarar, Gaziantep’e verilen zarardır. Biz, Gaziantep için el ele yürüyeceğiz” dedi.
GTO Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, 3 Nisan’da yapılacak olan Oda seçimleri öncesi kendisinin adaylığı ve seçimlerde FETÖ etkisi konularında bazı gazetelerde çıkan haberler üzerine sert bir açıklama yaptı.
İddialara yanıt veren Hıdıroğlu, “Şahsım üzerimden GTO’ya zarar verilmesine izin vermem” diyerek, asılsız iddialarla GTO’ya zarar verenlerin aslında Gaziantep’e ihanet ettiklerini söyledi.
Hıdıroğlu’nun açıklamaları şöyle:
FETÖ İLE MÜCADELEMİZİ HERKES BİLİYOR
“Gaziantep Ticaret Odası’nda (GTO) seçim süreci devam ediyor ve üyelerimiz 3 Nisan Salı günü yeni meclisini belirleyecek. Bu süreçte basında çıkan bazı haberler ile ilgili bir açıklama yapma şartı hasıl oldu. Bildiğiniz üzere 15 Temmuz hain FETÖ girişimi sonrasında göreve geldik. Biz bu Oda’yı kayyumdan devraldık. Oda’mızda FETÖ ile mücadelemizi herkes biliyor. Bu Oda’nın itibarsızlaştırılması adına yapılan tüm girişimleri, eylemleri, söylemleri hızla bertaraf ettik ve hem kendi aramızda hem de şehri yönetenler arasında çok güzel ve uyumlu bir yönetim tavrı sergiledik. Meclisimizde 15 aydır birlik var. Beraberliğin ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bir STK olarak yolumuza emin adımlarla yürüdüğümüzü ve şehrin vizyonuna değer kattığımızı düşünüyorum.”
ASILSIZ İDDİALAR ODA’MIZA ZARAR VERİYOR
“Bugün seçim kazanmaya yönelik, rakibini yıpratmaya yönelik iddialar gazetelere servis ediliyor. 15 aylık mücadelemizin ardından, bugün hala Oda’mızın adının FETÖ ile ilişkilendirilmeye çalışılması, akıl noksanı kişilerin, seçimi kazanayım da ne olursa olsun düşüncesinin tezahürüdür. Ancak bu söylemler, ne yazık ki kişileri değil, Oda’mızı yaralamaktadır. Gaziantep’in en büyük sivil toplum örgütünü itibarsızlaştırmaya yöneliktir.
Gaziantep Ticaret Odası, kararlarını esnaf temsilcilerinden oluşan meclisi ile alan, yönetim kurulunun çalışmaları ile ilgili her ay meclisine hesap verdiği, “şehrin ticaretine, vizyonuna, sosyal yaşamına ne katabiliriz”i, hedefine koyan büyük bir yapıdır. Sırf seçim kazanmak için böyle büyük bir kuruma zarar verilmesine, hiçbir üyemiz, hiçbir esnafımız müsaade etmez. Ben de mevcut başkan olarak buna kesinlikle müsaade etmem.”
ADAYLIĞIM ORTAK KARARIN SONUCUDUR
“Seçim sürecinde, adaylığımı açıklamam ile ilgili de basında olumsuz haberler söz konusu oldu. Hatırlandığı üzere, Oda’mızın Şubat ayı olağan Meclis Toplantısında aday olmayacağımı açıklamıştım. Yukarıda da belirttiğim gibi Oda’mız kişilere bağlı olmayan, içerisinden onlarca başkan çıkaracak, büyük bir kurumdur. Ben de bu düşünce ile aday olmama düşüncemi açıklamıştım.
Ancak bu açıklamam sonrasında gerek meclisteki arkadaşlarım, gerekse Gaziantep’te fikirlerine ve düşüncelerine değer verdiğim dostlarım, beni arayarak kararımı gözden geçirmemi istediler. 15 Temmuz’un ardından Oda’mızda yaşanan sıkıntılar sonrası, 15 aylık süreçte önemli adımlar atıldığını, birlik beraberliğin yeniden sağlandığını belirterek, bu sürecin bir dönem daha devam etmesi gerektiği yönünde görüşlerini paylaştılar.
Özellikle bu hassas dönemde Gaziantep’in en büyük STK’sı olan GTO’ya sahip çıkmamız gerektiğini, bu şehri, bu şehrin insanlarını seven biri olarak benim de bu görevden kaçamayacağımı söyleyerek benim tekrar seçim sürecine dâhil olmamı istediler. Ben de oluşan bu ortak görüş sonrası, adaylığımı açıkladım. Tekrar etmek istiyorum; Bu benim kişisel bir kararım değil, ortak görüşlerin yarattığı bir sonuçtur.
Birlik beraberlik içinde seçimlere gideceğiz 15 aydır GTO’da devam eden birlik beraberlik sürecinin bozulmasına müsaade etmeyeceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum. 3 Nisan’da Oda’mız, yeni yönetim organlarını belirlemek için seçimlere gidecek. Ben sadece üyelerimizi değil, bütün Gazianteplileri, demokratik bir ortamda gerçekleşecek seçimlerde, bizlerle beraber olmaya davet ediyorum.
Bugün artık Afrin, Cerablus’da savaş bitti. Bizler Gaziantepli olarak 4-5 yıldır Suriye, FETÖ, bombalar derken bu şehirde sanayicinin, işadamının, tüccarın, esnafının önünü nasıl açabileceğimize yönelik çalıştık. Bundan sonra da ‘Gaziantep’imize neler katabiliriz, kültür, turizm ve sanayi anlamında Gaziantep’i 2023 yılı hedeflerine nasıl ulaştırabiliriz?’ bunun gayreti içinde olacağız.
Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti daha yukarılara taşımak, daha güçlü bir Gaziantep yaratmak ve bu şehre hizmet etmek için çalışmaktan her zaman onur duyacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here