GTO, Paris’te modanın nabzını tuttu

0
295

Gaziantep Ticaret Odası (GTO), üyelerinin sektörleri ile ilgili gelişmeleri küresel düzeyde takip edebilmeleri için düzenlediği sektörel çalışmalara “Who’s Next” Uluslararası Moda Fuarına düzenlediği heyet organizasyonu ile devam etti.
GTO üyelerinin sektörel gelişimlerine destek sunmak hedefi ile 18-22 Ocak 2018 tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen “Who’s Next Uluslararası Moda Fuarına” KOSGEB destekli “Fuar Ziyareti ve İş Gezisi” organizasyonu düzenledi. GTO Yönetim Kurulu Üyeleri İ. Halil Zengin ve Kamil Tosun başkanlığında gerçekleştirilen fuar ziyaretine katılan oda üyesi yaklaşık 40 firma temsilcisi sektördeki son yenilikleri görme fırsatı buldu.
GTO Yönetim Kurulu Üyesi Halil Zengin Who’s Next Fuarının dünyanın önde gelen moda ticaret fuarı olduğunu belirterek şu değerlendirmelerde bulundu : “GTO olarak üyelerimize vizyoner bir bakış açısı kazandırmaya çalışıyoruz. Bir yandan sektörlerinin gelişmesine yönelik yeni projeler üretirken bir yandan da küresel gelişmeleri takip edebilmeleri için yurtdışı fuar ve inceleme gezileri düzenliyoruz. Paris’te Ocak ve Eylül aylarında düzenlenen “Who’s Next” 600 civarında Fransız ve uluslararası hazır giyim ve aksesuar markasını görebileceğiniz özel bir fuar. Gaziantep ekonomisinde önemli bir yere sahip olan triko ve hazır giyim sektörünün temsilcileri olarak gerçekleştirdiğimiz ziyaret sektörümüz için oldukça verimli geçti.”
Organizasyon kapsamında ikili iş görüşmeleri yapıldığını da söyleyen Zengin, “Heyet organizasyonu kapsamında fuardaki incelemelerimizin yanı sıra, Invest Paris Region üyesi sektör temsilcileri ile ikili görüşmeler yaptık. Ayrıca Invest Paris Region yetkililerine Gaziantep ekonomisi hakkında bilgiler vererek muhtemel işbirliği olanakları hakkında görüş alışverişinde bulunduk” dedi.
GTO Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Tosun ise Fuar Ziyareti ve İş Gezisi ile ilgili üyelerin sektörel gelişmeleri yerinde incelemelerinin yanısıra Gaziantep’in tanıtımı açısından da önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Tosun, Gaziantep Ticaret Odası’nın önümüzdeki dönemde de yurtdışında organize edilen önemli fuarlara yönelik heyet ziyareti organizasyonları düzenlemeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here