GTO’dan görkemli Geleneksel Cumhuriyet Gecesi

0
289

Cumhuriyetin 94. Yıldönümü “Gaziantep Ticaret Odası Geleneksel Cumhuriyet Gecesinde” coşku ve heyecanla kutlandı.
Teymur Continental otelde organize edilen Geleneksel Cumhuriyet Gecesi’ne Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu, Meclis, Meslek Komite, Disiplin Kurulu üyeleri, eşleri, oda çalışanlarının yanı sıra, Ampute Futbol Milli Takımı yardımcı antrenörü ile kalecisi de katıldı.
Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Settar Konukoğlu, ülke olarak içinden geçilen bu zorlu süreçten çıkmanın tek yolunun, Cumhuriyet’e ve değerlerine sahip çıkmakla mümkün olduğunu söyledi. Konukoğlu, oda üyelerinin ve mensuplarının Cumhuriyet’in ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olduğunu ifade ederek, “Bizler Atatürk çocuklarıyız, Cumhuriyet çocuklarıyız. Geleneksel Cumhuriyet gecemizde buluşmak bizim için büyük bir gurur. Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünü Gaziantep Ticaret Odası ailesi olarak kutlamak bizim için çok büyük bir değer. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde kutladığımız her bayramda Cumhuriyete ve değerlerimize sahip çıkıyoruz. Hedefimiz ve inancımız bir arada kalarak Cumhuriyet’i daha nice 94 yıllara taşımak olmalıdır. Bizler kentimizin gelişimi için çalışan ticaret hayatını ve toplumu yönlendiren kanaat önderleriyiz. Bizlerin Cumhuriyet değerlerine sahip çıkması, gelecek nesillere örnek olacaktır. Cumhuriyetimizin 94’üncü kuruluş yıldönümünü kutluyor, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz” dedi. 
Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu ise, Türkiye Cumhuriyeti’nin laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda ilerlemeye devam edeceğini, buna hiçbir gücün engel olamayacağını, Türkiye Cumhuriyeti devletinin sonsuza kadar yaşayacağını kaydetti. Geleneksel Cumhuriyet Gecesi’nin 4 yıldır düzenlendiğinin altını çizen Hıdıroğlu, “Atamız ve Cumhuriyetimiz bizim için çok değerli. Büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde ‘Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, sizler gibi vatan evlatları sayesinde ilelebet var olacaktır. Son dönemde millet olarak zor süreçler atlatıyoruz. ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ felsefesi üzerine kurulmuş vatan topraklarımız etrafında yaşananlar hepimizi derinden yaralıyor. Vazgeçmek yok, umutsuzluk yok, hayatı ertelemek yok. Hedefin toplumsal umutsuzluk ve kaos yaratmak, ülkenin gücünü yıpratmak olduğunun bilincindeyiz. O nedenle bizler umudumuzu yitirmeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda ilerlemeye devam edecektir. Buna hiçbir güç engel olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar yaşayacaktır. Yeter ki bizler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkalım. Yeter ki birlik, beraberlik içerisinde olalım, tek yürek olalım ve GTO ailesi olarak herkese örnek olalım. İş dünyası olarak Cumhuriyetimize vereceğimiz en güzel hizmet bilim ve teknolojinin yol göstericiliğinde çalışmak, üretmek ve çağdaş uygarlık düzeyini yakalamak olacak. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan uğruna canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz” şeklinde konuştu. 
AMPUTE MİLLİ FUTBOL TAKIMINA ÖZEL ÖDÜL
Cumhuriyet Gecesi’nde Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda şampiyon olan Ampute Milli Futbol Takımı yardımcı antrenörü Ökkeş Böke ile kaleci Fatih Karakuş da katıldı. Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Settar Konukoğlu ile Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Türkiye’nin göğsünü kabartan Ampute Milli Futbol takımına Türk milletine yaşattıkları onur ve gurur için teşekkür ederek, başarılarından dolayı bir şilt takdim etti.
Konuşmaların ve ödül töreninin ardından gece, Ruhnevaz Türk Müziği Topluluğu’nun seslendirdiği ve Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan konserle devam etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here