GÜDAT Kış Temel Eğitim Kampı tamamlandı

0
231

Gaziantep Üniversitesi Dağcılık Topluluğu (GÜDAT) üyeleri kış temel eğitim faaliyetlerini Kahramanmaraş’ın Ahır Dağı’nda gerçekleştirdi.
Soğuk kış şartlarında sınırları zorlayarak yaklaşık 4 gün boyunca Ahır Dağı Yedi Kuyular Bölgesinde eğitim verdiklerini belirten GÜDAT Lideri Murat Özbak, eğitimlerde temel kış kampçılığı, karda yürüyüş, düşüş anında karda duruş, karda emniyet sistemleri gibi kış temel eğitim bilgilerini yeni dönem dağcılarına gösterildiğini söyledi.
Faaliyet boyunca çok fazla fırtına olmaması ve kar zeminin çok yüksek olmamasının eğitimleri olabildiğince olumlu etkilediğini kaydeden Özbak, “Her yıl düzenli olarak verdiğimiz temel dağcılık eğitimlerinden belki de en zor şartlara sahip olan kış temel eğitim kampını sorunsuz bir şekilde tamamlayıp Şehrimize tekrar döndüğümüz için mutluyuz. Her sene Niğde Aladağlar milli parkı bölgesinde yapılan kış kampını bu sene Kahramanmaraş Yedi Kuyularda yaptık. Bir kaç problem olmasına karşın bu problemlerin üstesinden gelen GÜDAT üyelerine ve desteklerinden dolayı GAÜN Kültür Müdürlüğüne teşekkür ederiz ’’diye konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here