Halıcılık dışında yeni hikayeler yazılmalı

0
321

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, halıcılık sektörünü övdü ve “Halı gibi birkaç sektörde daha yeni başarı hikayeleri yazmak zorundayız. Gerçekten kent olarak böyle büyük başarılara bundan sonra da ihtiyacımız var” dedi.
GTO Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, ziyaret ettiği Hannover Domotex 2018 Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarında GAHİB Başkanı Salahattin Kaplan ve Halıcılar Odası Başkanı Mehmet Törer’i kutlayarak fuar hakkında bilgiler aldı. Gaziantepli halıcılara ait stantlarda inceleme yapan Hıdıroğlu Almanya’da Türkiye adına büyük başarılara imza atıldığını ve bu gururu herkesin görmesi gerektiğini söyledi.
Almanya’nın Hannover kentinde açılan Uluslararası Domotex 2018 Halı ve Zemin kaplamaları Fuarında incelemeler yapan GTO Başkanı Beyhan Hıdıroğlu fuarda ziyaret ettiği Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Salahattin Kaplan ve Gaziantep Halıcılar Odası Başkanı Mehmet Törer’den fuar çalışmaları hakkında bilgiler alarak heyet halinde Gaziantepli halı firmalarına ait stantları ziyaret etti.
Gaziantep’in halıyla önemli bir hikaye yazarak kentin adının dünya liderliğine yazdırıldığını ifade eden GTO Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, “Domotex 2018’e katılan firmalarımızı GAHİB Başkanı Salahattin Kaplan ve Halıcılar Odası Başkanımız Mehmet Törer’in şahsında kutluyorum. Gaziantep halı üzerine gerçekten büyük bir hikaye yazdı ve bu hikaye kentimizi bu sektörde dünya liderliğine taşıdı. Gaziantep’in diğer sektörlerde de yeni hikayeler yazmaya ihtiyacı var. Herkesin bu fuarı ziyaret etmesini ve Türkiye’nin yaşadığı gururu yakından görmesini tavsiye ediyorum. Halı gibi birkaç sektörde daha yeni hikayeler yazmak zorundayız. Bunu belki 5 on yıl sonra bugün halıda yaşadığımız gururu yaşayarak görürüz. Belki biz göremeyiz ama çocuklarımız bu yeni başarı hikayelerinin sonuçlarını görür. Gerçekten kent olarak böyle büyük başarılara bundan sonra da ihtiyacımız var. Çünkü Gaziantep bu başarıları hak ediyor, gelecekte de hak etmeye devam edecek. Ben ilk kez Hannover’e geliyorum. Geldiğim ve bu başarıları yerinde gördüğüm içinde çok mutluyum. Ziyaret ettiğimiz Gaziantepli halı firmalarımızın stantlarında gördüğümüz yenilikler ve ihtişam bizim ve ülkemiz için gerçekten gurur kaynağı. Bu öyküyü yazan halıcılarımıza kentimiz ve ülkemiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here