Hastanede çocukları eğlendiren uygulama

0
1054

Gaziantep’te, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde kurulan oyun parkı hastaneye tedavi için gelen çocukların yüzünü güldürüyor.
Hasta çocukların moral ve motivasyonunu yükseltmek ve çocuklarda var olan doktor korkusunu yenmek amacıyla Çocuk Hastanesi içerisinde geniş bir alana kurulan oyun parkında salıncaktan kaydırağa oyun parkurlarına kadar birçok oyun aleti bulunuyor.
Hastanede ‘Tatlı Çarşamba’ olarak nitelendirilen gün, hastaneye palyaço ve Nasreddin Hoca geliyor, hastanedeki çocuklarla vakit geçirerek çocukların eğlence kaynağı oluyor. Böylelikle çocuklar hastaneye gitmekten korkmuyor aileler için ise çocuklarını hastaneye götürmek kolaylaşıyor.
Yapılan bu uygulamalardan duydukları memnuniyeti dile getiren hasta yakınları ise, çocuklar için düşünülen böylesi güzel etkinliklerin çocukların doktor korkularını yenmesi, moral ve motivasyon kaynağı olması açısında sevindirici olduğunu dile getirerek böyle bir çalışmaya imza atanlara teşekkür ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here