Hayırsever işadamı okul yaptırdı

0
424

Gaziantep’te, 35 derslikli 651 öğrencinin eğitim gördüğü ve 28 öğretmenin görev yaptığı Gönüllü Hizmet Vakfı İnal Aydınoğlu Ortaokulu’nun açılışı yapıldı.   
Şehitkamil ilçesi Fıstıklı Mahallesi’nde bulunan Gönüllü Hizmet Vakfı İnal Aydınoğlu Ortaokulu’nun açılışına; Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durdu Yetkinşekerci, Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun hayırsever İnal Aydınoğlu ve aile mensupları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğrenci velileri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. 
Törende konuşan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep’in üreten bir sanayi şehri olduğunu belirterek, şöyle dedi:
“Gaziantepli olan ve şehir dışında yaşayan birçok hemşerimiz var. Gaziantep her zaman üretim yapan bir sanayi şehri, çalışmayı seven bir kent. Gazi şehrimizde yaşayan ya da yaşayamayan, bulunduğu yerde farkındalığını gerçekten ispatlamış 2 milyon nüfuslu bir şehiriz. Başkent Ankara’nın ihracatından daha fazla ihracat yapmayı başarmış bir şehiriz. Bir diğer nokta farklı vilayette, gurbetlik yaşayan kardeşlerimiz para kazanmış, hayır kazanacağı zaman kendi şehrini tercih ediyor. Bunun da övünülmesi ve takdir edilmesi gereken bir davranış olduğunu düşünüyorum. Artık çocuklarımızı yaşadıkları zamana değil, yetişkin oldukları, ülkeyi yönetecekleri zamana hazırlayacak modern nitelikli yeni nesil okullar yapıyoruz. Önümüzdeki yıldan hepsi tamamlanacak. Bu yeni nesil okullar, rakam olarak daha pahalı ve zamanımızı alıyor. Şu an elimizde 212 tane takip ettiğimiz, yaptırdığımız okul inşaatlarımız var. Bu şekilde bizim şehrimizde 15’e yakın hayırsever, isimlerini böyle güzel eğitim mabetlerine yazdırdılar. Buradan medyamız aracılığıyla bütün hemşerilerimize şunu ifade etmek istiyorum. Artık okul yaptırmak ve inşaat işleriyle uğraşmanıza gerek yok. Sizler için zaman kaybını azaltıyoruz. Şu anda devam eden yeni nesil okullarımızın herhangi birinin toplam yatırım bedelinin yüzde 51’ini karşılamanız halinde okula isminiz verilerek, sizin hayrınız olarak kabul ediliyor. İnşallah bu hayırların devamını bekliyoruz. Huzurlarınızda hepsine teşekkür ederim” dedi.  
Gönüllü Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İnal Aydınoğlu ise 58 yıldır İstanbul’da olduğunu ve Gaziantep’te yaşanların çok şanslı olduklarını dile getirerek, “Önce İstanbul’daki Gazianteplileri bir araya toplamaya çalıştım. Ondan sonra bütün Türkiye’deki Gazianteplileri bir araya toplamaya çalışıp Gaziantepliler Federasyonu’nu kurduk. Gaziantepli olabilmek, Gaziantep’e hizmet edebilmek, Gaziantep için çalışabilmek çok güzel” diye konuştu.   
Vali Yerlikaya, Aydınoğlu ve Evren Ahmet Övücü’ye teşekkür belgesi ve plaket verdi.
Törende hayırsever İnal Aydınoğlu ve aile fertlerine teşekkür plaketi verilmesinin ardından okulun açılış kurdelesi kesildi.
Daha sonra Vali Yerlikaya ve beraberindeki protokol üyeleri okulu gezerek, öğrencilerle bir araya geldiler.   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here