Her yer didik didik aranıyor!

0
233

Genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasının yanı sıra olası terör eylemlerinin engellenmesi amacıyla ‘Türkiye Güven-Huzur Uygulaması’ yapılıyor. Operasyon kapsamında Türkiye genelinde, Gaziantep’in 9 ilçesinde de denetimler gerçekleştiriliyor.
Vatandaşlar, güvenlik personeli ve kamu çalışanlarına yönelik her türlü terör saldırılarını önlemek amacıyla ‘Türkiye Güven Huzur Uygulaması’ kapsamında Gaziantep il genelinde de gerçekleştirilen denetimlere Emniyet Müdürü Faruk Karaduman’ın koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra ilçe emniyet müdürlükleri ekipleri de katıldı.
Gaziantep’in Şehitkâmil İlçesinin bazı mahallelerinde ve umuma açık işyerlerinde ağırlıklı olarak gerçekleştirilen denetimlerde şüpheli kişilere kimlik kontrolü ve üst araması yapılıyor.
Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Şehitkamil ilçesinde daha önceden belirlenen noktalarda araç ve yayalar üzerinde çalışma yaptı. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri araçları ve sürücüleri incelerken, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri de genel asayiş açısından vatandaşların GBT sorgulamalarını yaptı.
Türkiye genelinde 50 bin emniyet personelinin katıldığı uygulamada olası terör eylemlerinin önlenerek kamu düzeninin sağlanması amaçlandı.
Gaziantep’teki uygulamanın akşam saat 19.00’a kadar süreceği bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here