HESTOUREX Fuarı’na ‘Anka’ damgası

0
691

Antalya’da bu yıl ikincisi düzenlenen HESTOUREX Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’na Özel Gaziantep Anka Hastanesi damga vurdu.
Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen HESTOUREX Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı Antalya’da ikinci kez kapılarını açtı. ANFAŞ Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuarın açılışına Antalya Valisi Münir Karaloğlu, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, ilçe belediye başkanları ile sektör temsilcileri, yabancı katılımcılar ve davetliler katıldı.
160 ülkeden yaklaşık 5 bin üzerinde katılımcının buluştuğu fuarda stant açarak yer alan Özel Gaziantep Anka Hastanesi ve çözüm ortağı Medicawell, sağlık ve sağlık turizmi konusundaki tekliflerini katılımcı ülkelerin alım heyetleri ile paylaştı. Fuardaki ziyaretçilere, Özel Gaziantep Anka Hastanesi yetkilileri tarafından Gaziantep’i sağlık turizmi açısından ön plana çıkartabilecek olan tedavi alanları detaylı bir şekilde anlatıldı. Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nin standında dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sağlık, turizm temsilcileri ile yüz yüze görüşme imkanı bulunurken, sağlık turizmi alanında karşılıklı anlaşmalar yapılması için ilk adımların atılması sağlandı. Gaziantep’in de tanıtıldığı stantta, ziyaretçilere Antep Fıstığı ve baklava ikram edildi.
HESTOUREX Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’nın ülkemizin sağlık turizmi açısından önemli olduğunu dile getiren Özel Gaziantep Anka Hastanesi Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Ekber Atay, “Böyle büyük ve önemli bir fuarda yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Fuara Gaziantep’ten katılan tek kurum olarak Gaziantep’i en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Özel Gaziantep Anka Hastanesi olarak Gaziantep’in sağlık turizminden pay alabilmesi açısından düğmeye bastık. Özellikle obezite ve Tip 2 diyabet konusunda gerçekleştirdiğimiz ameliyatlarla çeşitli ülkelerden gelen birçok hastaya şifa dağıttık. Gaziantep’in sağlıkta da marka şehir olduğunu kanıtladık. Sağlık konusunda ileride olduğunu iddia eden dünya ülkelerinden Türkiye olarak bizler çok ilerideyiz. Bu bizim için onur ve gurur verici. Özel Gaziantep Anka Hastanesi olarak sağlık turizmine büyük önem veriyoruz. Çözüm ortağımız Medicawell ile birlikte açtığımız stantta farklı ülkelerden gelen sağlık ve turizm temsilcileri ile olumlu görüşmeler yaptık. Ülkemiz adına olumlu dönüşler sağlayacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.
Fuarda 50 bin ikili iş görüşmesi ile 20 milyar liralık ticaret hacmi hedefleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here