Huzur evi sakinleri için kermes

0
242

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü, Yaşlı Bakım Programı öğrencileri tarafından Yaşlılar Haftası Etkinlikleri kapsamında kermes düzenlendi.
GAÜN Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilen kermeste konuşan GAÜN Yaşlı Bakım Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Aynur Tetik, öğrencilerden gelen talepler üzerine ve yaşlılar haftası dolayısıyla kermes düzenlediklerini belirterek, “Yaşlı Bakım Bölümü olarak daha önceki senelerde de bu tür etkinliklerimiz oldu. Öğrencilerimizin gerçekleştirdiği bu etkinlikteki gelirlerle Gaziantep Huzur Evindekilere hediyeler alıp onlarla güzel bir gün geçirmek ve öğrencilerimize sosyal sorumluluk görevini aşılamak amacındayız” diye konuştu.
Yaşlı Bakım Programı 2. Sınıf Öğrencisi ve Kermes Komite Kurulu Başkanı Ayşe Çetin de, etkinliği düzenlemedeki amaçlarının hem yaşlılar haftasını kutlamak hem de farkındalık yaratmak olduğunu ifade etti.
Ayşe Çetin, “Herkes muhakkak bir gün yaşlanacak ve ondan dolayı yaşlıları unutmamamız lazım. Elde edeceğimiz gelirleri huzur evi sakinlerine arkadaşlarımızla beraber hediye alıp onların ziyaretine gideceğiz. Yaşlılar bizim kültürümüz, geleceğimiz ve var olmam sebebimizdir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here