İf Kare Filmleri, Nar Sanat işbirliğiyle Gaziantep’te

0
254

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da if Kare filmleri, Nar Sanat Derneği işbirliğiyle Gaziantep’teki izleyici ile buluşacak. Her ayın son cumartesi günü, merak edilen güncel ve alternatif filmler 33 şehir, 50 noktada aynı anda izlenecek, konuşulacak, tartışılacak!
Dokuz yıldır Türkiye ve komşu bölgeye dijital yayınla festival filmlerini taşıyan !f Istanbul, Yeni Film Fonu ortaklığıyla projeyi genişletiyor.
Yeni !f² yılın 8 ayına yayılan bir seri olarak karşımızda. Her ay iki filmlik bir seçki tüm Yeni !f² salonlarında aynı anda gösterilecek. Film gösteriminin ardından yönetmenlerin katılımıyla yürütülen sohbet Türkiye, Kuzey Kıbrıs, İran ve Filistin’de bulunan Yeni !f² salonlarında canlı yayınlanacak.
Yeni !f² açılışına özel olarak beş filmlik bir seçkiyle başlıyor. Bu seçkinin odağında kadın hikayeleri var. İran’da geçen hikayesiyle Sadaf Foroughi’nin beğenilen filmi AVA, genç kadınlığın sınır tanımayan enerjisiyle parlıyor. Dans Eden Kızlar kız arkadaşlığın sınırlarını araştırmaya devam ediyor. Brett Morgan, filminde ünlü şempanze hakları savuncusu Jane Goodall’ın maceralı hayatını anlatıyor. Ödüllü kısa animasyon Kötü Kız ise kız çocuklarının hassas ama kırılmaz ruhunu karşımıza seriyor. Önde gelen Türkiyeli belgesel yapımcısı Necla Demirci’nin filmi Yüzleşme ise kadın konusundaki odağımızı tamamlıyor.
Nar Sanat işbirliği ile Gaziantep’te gerçekleşecek etkinlik, Gaziantep Mimarlar Odası ve Gaziantep Makine Mühendisleri Odası’nın da desteği ile, Gaziantep Makine Mühendisleri Odası Gösterim Salonu’nda ücretsiz olarak izleyici ile buluşacak.
24 Şubat Cumartesi: 13.00 Ava / Dans Eden Kızlar, 16.00 Yüzleşme
25 Şubat Pazar: 11.00 Jane / Kötü Kız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here