İstiklal Marşımız emperyalizme karşı apaçık bir meydan okumadır

0
226

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, İstiklal Marşı’nın Türk milletine inancın adı olduğunu belirterek, “Mehmet Akif’in ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ duasını, hafızalarımızdan çıkarmamalıyız” dedi.
MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 97’nci yıl dönümünü kutladı.
Taşdoğan, yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:
“İstiklal Marşımız, dönmeyeceklerini bile bile vatanı için canını seve seve veren ecdadımızın azminin ve bitmeyen umudunun adıdır. İstiklal Marşımız, Türk milletine olan inancın adıdır. 97 yıl önce Ankara’da yanan istiklal meşalesi, parlayan Türk kudreti ve ayağa kalkan millet iffeti yurdumuzu işgalci düşman postallarından temizledi. İstiklal Marşımız, Türk Milleti’ne duyulan sonsuz bağlılığın, bağımsız yaşamanın dışındaki her türlü seçeneği peşinen reddetmiş milli mücadele azminin kutlu bir eseridir. İstiklal Marşımız emperyalizme karşı apaçık bir meydan okumadır. Tıpkı Kurtuluş Şavaşı yıllarında olduğu gibi kahraman ordumuz bugün de Suriye’de, Irak’ta ve Güneydoğu’da destanlar yazmaktadır. Mehmet Akif’in ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ duasını, hafızalarımızdan asla çıkarmamalıyız. İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 97’nci yıl dönümününde merhum Akif’i rahmetle, hasretle ve hürmetle yad ediyor ve diyorum ki; Türk milleti korkmuyor, korkmayacak! Ayrıca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, aziz şehitlerimize ve tüm kurucu kahramanlara ve şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here