İYİ Parti’de, Yavuzeli ve Karkamış ilçe başkanları tamam

0
495

İYİ Parti’de ülke genelinde teşkilatlanma çalışmaları devam ederken, Gaziantep İl Başkanlığı’na İzzettin Şahin’in atanmasının ardından Yavuzeli ve Karkamış ilçe başkanlıklarına da atamalar yapıldı.  
İYİ Parti’de bir süre önce İl Başkanlığına getirilen Ziraat Mühendisi ve İş Güvenlik Uzmanı İzzettin Şahin, ilçe teşkilatlarını bir an önce oluşturup partisinin seçimlere hazır hale gelmesi için çalışmalarını sürdürüyor.
Amaçlarının, toplumun tüm kesimlerini kucaklayarak seçimlerde İYİ Parti’yi iktidara taşımak olduğunu, bunun içinde ilçe teşkilatlarını oluştururken herşeyi ince eleyip sık dokuduklarını ifade eden Şahin, “Hedefimiz partimizi iktidara taşırken, ilçe teşkilatlarımızda görev yapacak arkadaşlarımızın da herkes tarafından sevilen insanlar olması için çalışıyoruz. Partimiz kısa bir süre önce kurulmasına rağmen, halk tarafından hemen sahiplenildi ve büyük destek görmeye başladı. İYİ Parti iktidar yürüyüşünü başlatmıştır. Çıktığımız bu yolda bizimle birlikte yürüyecek arkadaşlarımızı titizlikle seçmeye çalışıyoruz. Çünkü, görev vereceğimiz arkadaşlarımızın herkes tarafından kabul görmesi gerekiyor. Bizde bunun için çalışıyoruz” dedi.
İzzettin Şahin, yaptıkları iştişareler sonucu, Yavuzeli ilçe Başkanlığı’na işadamı Ali Yılmaz’ın, Karkamış ilçe Başkanlığına ise işadamı Zeynel Bozkurt’in getirildiğini söyledi.
Bu arada teşkilatlanmadan sorumlu il başkan yardımcısı Nuri Alpan ise yaptıkları değerlendirmeler sonucu Yavuzeli İlçe Başkanlığı’na atanan Ali Yılmaz’ın babasının bir dönem Yavuzeli Belediye Başkanlığı yaptığını ve iyi bir siyasi geçmişinin olduğunu, ilçede İYİ Parti’yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını belirtti.
Karkamış İlçe Başkanı Zeynel Bozkurt’un da ilçede sevilen ve saygı gören bir işadamı olduğunu ve babasının geçmiş yıllarda Karkamış Belediye Başkanlığı yaptığını ifade etti.
Alpan,” Yavuzeli ve Karkamış ilçe başkanlığı görevine getirdiğimiz iki arkadaşımız da kendi ilçelerinde herkes tarafından kabul gören insanlar. Gerek kendilerinin, gerekse de ailelerinin geçmişte değişik siyasi partilerde aktif görev alarak bu görevlerini en iyi şekilde yerine getirmişlerdir. İYİ Parti, herkesin partisi. Bu nedenle de geçmişte farklı siyasi partilerde yer alan bir çok arkadaşımız bize katılmaya ve çıktığımız iktidar yolunda bizimle birlikte yürümeye karar verdiler. Diğer ilçelerde de kısa sürede teşkilatlanmamızı tamamlayacağız” diye konuştu.
Yavuzeli ve Karkamış ilçe Başkanları’nın kısa sürede mazbatalarını alarak ilçelerinde çalışmalara başlayacakları bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here