İYİ Parti’den Mehmetçik’e tam destek

0
408

İYİ Parti Gaziantep İl ve ilçe Teşkilatları, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Afrin bölgesindeki terör örgütlerine karşı başlatılan “Zeytin Dalı” harekatına destek verdi. Eş ve çocukları ile birlikte ellerindeki Türk Bayraklarıyla Şehitler Abidesine gelen İYİ Parti yönetici ve üyeleri, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından “Vatan Sana Canım Feda”, “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” ve “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganları atarak Mehmetçiğe destek oldu.
İl Başkanı İzzettin Şahin yaptığı konuşmada, sınır ötesinde, kış şartlarında zorlu bir mücadelede veren Türk silahlı kuvvetlerinin, ve Mehmetçiklerin yanında olduklarını belirterek, “Bizler İYİ Parti ailesi olarak ve bu ülkenin iyiliğini isteyen insanlar olarak sınır ötesindeki Mehmetçiğin operasyonunu destekliyoruz. Genç yaşlarında bu toprağı bize vatan olarak bırakmak adına şehadet şerbeti içmiş olan tüm Mehmetçiklerimize yüce yaratandan rahmet diliyoruz. Başta aileleri olmak üzere Yüce Türk milletinin başı sağ olsun. Yaralı olan gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Biz burada güvenli biçimde yaşayabilelim diye, canını vatan için hiçe sayarak hainlerle mücadele eden şu anda operasyonda olan Mehmetçiğimizin sağ salim görevlerini tamamlayıp ailelerine baba ocaklarına dönmelerini temenni ediyoruz” dedi.
İYİ Parti olarak Mehmetçiğin haklı olarak yürüttüğü “Zeytin Dalı” harekatının arkasında olduklarını da ifade eden Şahin, ”Ancak şu unutulmamalıdır ki biz İYİ Parti olarak ülkenin içinde bulunduğu durumu siyasi yönden de dile getirmek durumundayız. Biz İYİ Parti olarak ayakları yere sağlam basan, duygusallıktan uzak, akılcı, reel bir dış politikayı amaç ediniyoruz. Ülkenin çıkar menfaatlerinin, her şeyin önünde görülmesi gerektiğini, dış politikada duygusallığa yer olmadığını açık bir biçimde gösteren tarihi bir sürecini yaşamaktayız. İYİ Parti olarak biz, duygusallıktan uzak, ülkenin menfaatlerini en önde tutan bir dış politikayı hayata geçirmeyi vaat ediyoruz. Dün, Şam’a gidip Emevi Camiinde namaz kılacaklarını söyleyerek hamasi duygularla nutuk atanlar, bugün içinde bulunduğumuz sınır ötesi operasyon yapmak gerekliliğinin sorumlularıdır. Biz ordumuzu desteklemekle birlikte ‘Neden Mehmetçik bugün sınır ötesine operasyonlar yapmak zorunda kaldı?’ sorusunu siz değerli halkımızın takdirine bırakıyoruz. Allah’ın izni ile Türk silahlı kuvvetleri içeride ve dışarı da muazzam başarılar elde ediyor. Allah onların yar ve yardımcısı olsun. İnşallah ordumuz tarihte olduğu gibi, sınır ötesinde ve içimizde bulunan her türlü bölücü unsura karşı da muzaffer olacaktır” diye konuştu.
Mehmetçiğe destek sloganları, yapılan konuşma ve duaların ardından partililer tüm şehitler için Şehitler abidesine karanfil bıraktılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here