Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’ın eşi Dr. Ruhan Özkan ile Vali Ali Yerlikaya’nın eşi Hatice Nur Yerlikaya’nın organizasyonunda her iki İlin Emniyet Müdürü eşlerinin de iştirakleriyle Kahramanmaraş ve Gaziantepli şehit aileleri önce Kahramanmaraş’ta daha sonra Gaziantep’te bir araya geldi.
Şehit ailelerinin katıldığı buluşmada Kahramanmaraş ve Gaziantep’in tarihi, kültürel ve turistik yerleri birlikte gezildi.
Ziyaretin Gaziantep bölümünde Vali Ali Yerlikaya ve Hatice Nur Yerlikaya Hanımefendi tarafından misafir şehit ailelerimiz onuruna yemek programı düzenlendi.
Buluşmada şehit ailelerimize hitap eden Vali Yerlikaya “Geçtiğimiz hafta Gaziantepli şehit ailelerimizi Kahramanmaraş’ta ağırlayan Meslektaşım Vali Vahdettin Özkan ve kıymetli eşlerine teşekkür ediyorum. Siz kıymetli ailelerimizi ilimizde misafir etmekten duyduğum memnuniyeti ifade ediyor, saygıyla selamlıyorum. Birinin Kahramanlığı, diğerinin Gaziliği dillere destan olan iki güzide şehir, iki komşu, iki kardeş şehrimiz Kahramanmaraş ve Gaziantepli şehit ailelerimizi bir arada görmekten mutluyuz. Bu milletin ve memleketin bekası uğrunda şehadete ermiş bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah şehitlerimizin şefaatine nail olmayı bizlere de nasip etsin. Bizleri kırmayarak davetimize icabet ettiğiniz için sizlere ve böyle bir organizasyonu tertip ederek bizleri bir araya getiren değerli Hanımefendilerimize de huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here