Kamil Ocak Stadı’nın yeri meydan olacak

0
289

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Osman Toprak, yıkılacak olan Kamil Ocak Stadı’nın yer aldığı alanda TOKİ mülkiyetinin yaklaşık 44 bin metre kare alan olduğunu, plan değişikliğinden sonra 27 bin metre karenin açık alan ve meydan olacağının öngörüldüğünü söyledi.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ocak ayının ikinci meclis toplantısını Başkanvekili Osman Toprak başkanlığında gerçekleştirildi.
Meclis Salonu’nda yapılan ve toplamda 51 maddenin görüşüldüğü meclis toplantısında 1 madde de teklif kararı olarak gündeme alındı.
TOPRAK: KAMİL OCAK STADI’NIN BÜYÜK BİR KISMI MEYDAN VE ALAN OLACAK
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ocak ayının ikinci meclis toplantısında Kamil Ocak Stadyumu’nun yeri ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Osman Toprak, mülkiyeti TOKİ’ye ait olan alanın yaklaşık 44 bin metre kare olduğunu söyledi. Toprak, buranın sadece 17 bin metre kare alının ticaret, konut, turizm ve inşaat oturum alanı, geri kısmının ise meydan olacağını belirtti.
TOKİ mülkiyetinin yaklaşık 44 bin metre kare alan olduğunu ifade eden Toprak, plan değişikliğinden sonra 27 bin metre karenin açık alan ve meydan olacağının öngürüldüğünü belirtti.
Kamil Ocak Stadyumu’nun hemen yanında bulunan 12 bin metre kare alanlık Defterdarlık binasının da yıkılarak meydana dahil edileceğini vurgulayan Toprak, buranın stadyumun yeri ile birleşince 39 bin metre kare alana çıkacağını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here