Kentsel dönüşümü birlikte sağlamalıyız

0
264

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Alan, Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette, kentsel dönüşüm ve yapı denetime yönelik çalışmalar ile Müdürlüğün yapı sektörünü ilgilendiren konulardaki çalışmaları görüşüldü. Başkan Apa, kentsel dönüşümün başarıya ulaşması için Gaziantep’te hükümetin, yerel yönetimlerin ve özel sektörün birlikte hareket etmesi gerektiğini açıkladı.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Alan ziyarette, İnşaat Müteahhitleri Derneği ile sektörün yararına olacak her konuda işbirliğine açık olduklarının mesajını verdi. Müdürlüğün çalışmaları hakkında bilgi veren Alan, yeni seçilen yönetime de başarı dileklerini iletti.
Başkan İbrahim Apa ise, ziyaretten dolayı Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Alan ile birlikte beraberindeki İl Müdür Yardımcısı Enver Kurtoğlu ve Yapı Denetim Şube Müdürü Necati Zengel’e teşekkür etti.
İbrahim Apa, yaptığı konuşmada, Gaziantep’in geçmişten bu yana sağlıklı yapılaşmamasından dolayı, kentsel dönüşüme en fazla ihtiyaç duyan şehirlerin başında geldiğini belirterek, bu anlamda hükümetin kentsel dönüşüm politikalarının sektörü ve vatandaşa sağlıklı bir şekilde ulaştırılması için, birlikte çalışmaya hazır olduklarını söyledi. Gaziantep’te dönüşüm sürecinin nasıl gerçekleştirilebileceği konusunda çeşitli modelleri incelediklerini ve bunu yerel yönetimlerle de paylaştıklarını ifade eden Apa “Özel sektör olarak dönüşümün içerisinde yer almaya her zaman hazırız. Bunun hükümet ve yerel yönetimler ayağının mutlaka olması gerekiyor. Özellikle istimlak sürecinde, belediyelerin desteği şart. Sizlerin de kanalıyla bu işi daha sağlıklı yürütebileceğimize inanıyoruz” dedi.
Alan ise, Gaziantep’te dönüştürülmesi gereken bölgeler bulunduğunu hatırlatarak, bu konuda müteahhitlik sektörüne çok iş düştüğünü söyledi.
İbrahim Apa ayrıca, yapı denetim şirketleriyle ilgili düzenlemede, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne önemli görevler düşeceğini de ifade etti. Ziyaret, İl Müdürü Alan ve GAİMDER Yönetim Kurulu üyelerinin karşılıklı sohbetiyle devam etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here