Kitap dostu öğrenciler ödüllendirildi

0
250

Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu kütüphane haftası kapsamında en çok kütüphane kullanan öğrencilerini ödüllendirdi. Düzenlenen törende Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel “Okuma, anlama ve muhakeme etme becerileri ilkokul yıllarından itibaren öğrencilere kazandırılması gereken vasıflardır” dedi.
Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kütüphane kültürünü aşılamak için Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu her sene olduğu gibi bu sene de kütüphaneden en çok kitap alan, okuyan ve emanetlerini tekrar kütüphaneye iade eden öğrencilerine plaket, GKV 50’nci Yıl Kitabı ve hikaye kitabı hediye etti.
Her sınıf seviyesinden bir öğrencinin hak ettiği ödülleri okul müdürü Mustafa Şenel ve kütüphane memuru Duygu Duygulu öğrencilere verdi. Birinci sınıflardan Nas Benlier, ikinci sınıflardan Zehra Bükücü, üçüncü sınıflardan İrem Ezgi Duman, dördüncü sınıflardan Görkem Ayvazoğlu 2017-2018 eğitim öğretim yılının en çok kitap emanet alan öğrencileri oldu.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu müdürü Mustafa Şenel, “Okuma, anlama ve muhakeme etme becerileri ilkokul yıllarından itibaren öğrencilere kazandırılması gereken vasıflardır. Bu türden etkinliklerle küçük yaşlarda motive olan öğrencilerimizin büyüdüklerinde kendi kitaplarını yazabilecek düzeye ulaşacaklarına inanıyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here