KOBİ’ler ve girişimcilere sağlanan destekler anlatılacak

0
197

GTO, Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV), KOSGEB ve KGF A.Ş işbirliği, Denizbank Hacettepe Teknokent, KOBİ Efor Dergisi ve LOGO Yazılım çözüm ortaklığında Gaziantep Ticaret Odası’nda “KOBİ’lere ve Girişimcilere Sağlanan Destekler, Finans Olanakları” konulu toplantı düzenlenecek.
Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticileri Vakfı (TOSYÖV), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Kredi Garanti Fonu (KGF) işbirliği ile organize edilen “KOBİ’lere ve Girişimcilere Destekler ve Finans Olanakları” toplantısı Gaziantep Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde 26 Şubat Pazartesi günü saat 13.30’da Gaziantep Ticaret Odası Hizmet binasında gerçekleştirilecek.
Girişimcileri ve KOBİ’leri, GTO’da gerçekleştirilecek toplantıya davet eden ve KOBİ’lerin en önemli sorunlarının başında sermaye yetersizliğinin geldiğine dikkat çeken Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, “Global alanda kıyasıya rekabetin yaşandığı süreçte, ülkemizin en önemli gereksinimi istikrarlı ve sürdürülebilir büyümedir. Ülkemiz ve kentimizin ekonomisinin yüzde 99,8’i KOBİ’lerden oluşmaktadır. KOBİ’lerin birçok sorunu bulunmaktadır. Hiç kuşkusuz bu sorunların başında da sermaye yetersizliği gelmektedir. Ülkemizde 3 milyona yakın KOBİ’nin kredilerden aldığı pay yüzde 24 dolayındadır. KOBİ’lerin finansmana erişiminin kolaylaşması ekonominin gelişimine önemli katkı sağlayacaktır. Ülkemizin sadece bugününü değil, geleceğini de kurgulamalıyız. Zaferin cephanesi üretimdir, ürettikçe kazanacağız, kazandıkça büyüyeceğiz, büyüdükçe güçleneceğiz. Ülkemiz 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine kararlılıkla ulaşacaktır. Kurallara uyan değil, kural koyan bir Türkiye için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
“KOBİ’lere ve Girişimcilere Sağlanan Destekler ve Finans Olanakları” toplantısında açılış konuşmalarının ardından TOSYÖV Denetim Kurulu üyesi Hilmi Develi moderatörlüğünde alanında deneyimli uzmanlar tarafından girişimcilere destek sağlayan kuruluşlar destekler ve finans olanakları konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here