Kolej Vakfı mezunları yarım asır sonra buluştu

0
342

Yarım asır sonra buluşan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının ilk mezunları uzun uzun sohbet ederek geçmişi yad etti, GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy tarafından onurlarına verilen kahvaltıya katıldı. 
Kuruluşunun 54. Yılını çeşitli etkinliklerle kutlayan Türkiye’nin eğitim alanındaki en önemli kalesi Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 51 yıl önce 1965-1966 eğitim-öğretim döneminde mezun olan ilk mezunlarını düzenlenen kahvaltıda ağırladı. Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy ve Celal Ersoy’un onurlarına verdiği kahvaltıda buluşan 1965-1966 mezunları adeta bir birleriyle hasret giderdi. Kuruluşundan bu yana binlerce öğrenciyi geleceğe hazırlayan ve bu gün Türkiye’nin ve dünyanın birçok ülkesinde önemli görevler üstlenerek yaşamlarını sürdüren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları mezunları ülke kalkınmasında da önemli roller üstlenmiş durumda.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarından 1965-1966 eğiti öğretim döneminde mezun olarak ilk mezunlar unvanını alan öğrencileri görünce çok mutlu olduğunu ifade eden Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, “GKV Özel Okulları bugün 54. yılında yaşayan bir tarih. Bu yarım asırlık süreç içerisinde binlerce öğrencimiz en iyi koşullarda geleceğe hazırlanarak okullarımızdan mezunu oldu. 51 yıl sonra ilk mezunlarımızı yeniden bir arada görmek bizleri çok mutlu etti. Kurumlarımız mezunlarıyla daha önceden olduğu gibi ilişkilerini önümüzdeki süreçte de sürdürmeye devam edecektir. Bugün kurumlarımız bünyesinde mezunlarımızın eğitimci olarak görev alması da bizleri ayrıca mutlu etmektedir. Gaziantep Kolej Vakfı çatısı altında bugün ilk mezunlarını ağırlıyoruz. Aradan geçen yarım asırlık sürenin sonunda bir araya gelmek ve geçmişle günümüzü karşılaştırmak çok güzel bir duygu. Gaziantep Kolej Vakfı tamamen eğitim odaklı bir kurum olup bu kentin ve Gazianteplilerin ortak eseridir. Kurulduğu günden bu yana ilkelerinden ve hedeflerinden taviz vermeden 54.yıla ulaşan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları aynı ilke ve hedeflerini bundan sonraki süreçte de sürdürecektir. 1963 yılında eski bir Antep evinde başlayan eğitim serüveni bugün Türkiye’nin en modern ve teknolojik donanıma sahip eğitim kampüsüyle devam etmektedir. Eğitim alanında ki yatırımlarımız önümüzdeki süreçte de sürecektir” diye konuştu.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar da kurumla mezunlarını buluşturmaya devam edeceklerini Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bünyesinde oluşturulan mezunlar ofisi üzerinden bütün mezunlara ulaşılarak irtibat kurulduğunu belirterek, “Bugün kurumlarımızın ilk mezunlarını 51 yıl sonra aramızda görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mezunlarımızla sürekli diyalog halindeyiz. Öğretmen olarak mezun olan birçok mezunumuz bu gün GKV ailesi bünyesinde görevlerini sürdürmekte ve eğitime hizmet etmektedirler. Bu güzel organizasyon için GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nüket Ersoy ve Celal Ersoy’a teşekkür ediyorum” dedi.
Yarım asır sonra bir birlerine kavuşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşayan 1965-1966 mezunları da heyecanlarını dile getirerek, “Bizler 51 yıl önce okulumuzdan mezun olup ayıldık. Birçoğumuz bir birimizi bir daha görmedik. Bugün 51 yıl önceki heyecan ve coşkuyu yaşıyoruz. Gaziantep Kolej Vakfı her geçen gün gelişip büyümüş ve bu gün Türkiye’nin en saygın eğitim kurumlarındaki yerini almış durumda. Okulumuzla bağımızı bundan sonra da sürdürecek okulumuzun ve Gaziantep’in gelişmesi ve kalkınması için üzerimize düşenleri yapacağız” dediler.
1965-1966 mezunlarının tarihi buluşmasında mezunlara 51 yıl önce mezun olduklarında hazırlanan okul yıllıkları ve çeşitli hediyeler verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here