‘Körlük ve zaman birbirine düşmandır’

0
228

Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği Gaziantep Şubesi tarafından ‘Yeni Ufuklar Zaman ve Süreç Yönetimi’ konulu seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan Kişisel Gelişim Uzmanı, yazar ve radyo programcısı Mehmet Çelenk, “Körlük ve zaman birbirine düşmandır” diyerek görme engellilerin zamanlarını iyi değerlendirmeleri önerisinde bulundu.
Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği Gaziantep Şubesi’nin, Gaziantep Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdiği seminere Derneğin Genel Başkanı Nuran Özgül, Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Genel Sekreter Yardımcısı Ozan Emre Emrağ, Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi ve çok sayıda davetli katıldı.
Seminerin açılış konuşmasını yapan Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği Genel Başkanı Nuran Özgül, “Amacımız, Gaziantep’te yaşayan, akademik kariyerlerini sürdüren, az gören, yetişkin 30 engelliye; Sahip oldukları kapasiteleri ve yetenekleri konusunda farkındalık sağlamak, hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için gerekli süreçler belirlemek ve zaman yönetimi konusunda stratejiler geliştirmektir” dedi. Özgül, konuşmasının sonunda projenin sponsorları olan GAGİAD ve GTO’ ya teşekkür etti.
Derneğin kurucu üyelerinden Melda Dai ise “Şubenin kurulmasında emeği geçen vekilimiz Sayın Nejat Koçer’in eşi Füsun Koçer’e, Dernek Başkanımız Nuran Özgül’e ve Şube Başkanımız Mehmet Kurtoğlu’na teşekkürü borç bilirim. Amacımız görme engelli gençleri yeni iş imkanlarından faydalandırmak, onların nitelikli, çözüm odaklı ve teknolojiyi kullanabilen elemanlar olmalarına yardımcı olmaktır. Çözüm ortaklarımızın desteği ile gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz projeler ile hem Gaziantep’imize hem de ülkemize örnek olmak bizim için bir gururdur. Bu gurur hepimize aittir. Bu gururu yaşamamızı sağlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e, Engelliler Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi’ye, gönüllülerimize, sponsorlarımız GAGİAD ve GTO’ya huzurunuzda teşekkür eder ediyorum” diye konuştu.
Konuşmasında zamanı doğru hissetmek, algılamak ve doğru doldurmak zorunda olduklarını vurgulayan Kişisel Gelişim Uzmanı, yazar ve radyo programcısı Mehmet Çelenk, “Başarı merdivenlerini çıkmak için engellilerin zamana herkesten çok daha fazla ihtiyacı var. Körlük ve zaman birbirine düşmandır. Görme engelliler olarak bizler zamanı herkesten çok daha iyi planlayarak, geri döndürülemez bir değer olduğunu bilerek kullanmalıyız” şeklinde konuştu. Kendisi de görme engelli olan Çelenk, seminere katılanlara ‘Zaman ve Süreç Yönetimi’ ne dair önemli bilgiler verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here