Kur’an-ı Kerim’i güzel okumak için yarıştılar

0
385

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi, Mevlid Kandili kutlama programı kapsamında İmam Hatip Liseleri ve Ortaokulları arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışması düzenledi.   
Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen program iki gün boyunca sürdü. Öğrenciler Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyabilmek için tüm hünerlerini ortaya koydular. Birbirinden güzel seslerin yarıştığı, yarışma sonrasında Fadıloğlu İmam Hatip Ortaokulu’ndan Enes Özata birinci, Mehmet Görmez İmam Hatip Ortaokulu’ndan Yusuf Güner ikinci, Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu’ndan Belya Muas Altıneriten üçüncü oldu. Liselerde ise Şehitkamil Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Mustafa Tayyip Yaşar birinci, TOBB Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Eyüp Korkut ikinci, Şahinbey TOBB Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Seydi Vakkas Bilsin üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere Kur’an-ı Kerim ve çeşitli hediyeler verildi.  
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kur’an-ı Kerim-i güzel okuma yarışmasına katılan tüm öğrencileri tebrik ederek, “Şahinbey Belediyesi olarak, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin dinimizi daha iyi anlayabilmeleri için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak liseler ve ortaokullar arası Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışması düzenledik. Yarışmaya katılan öğrencilerimizin tamamının sesleri oldukça güzel ve etkileyiciydi. Ancak jüri üyelerimizin belirli kriterler çercevesinde seçtikleri 1.2. ve 3. olan öğrencilerimizi de ayrıca tebrik ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here