Masa tenisinde 760 öğrenci yarıştı

0
370

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği, ‘Kurtuluş Kupası Masa Tenisi Turnuvası’na 760 sporcu katıldı. 16 kategoride dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verilerek ödüllendirildi.  
Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yılı etkinlikleri çerçevesinde Şahinbey Belediyesi 8’inci Kurtuluş Kupası Masa Tenisi Turnuvası’nın ilki 2010 yılında düzenlendi. Bu güne kadar geleneksel olarak düzenlenen turnuvaya bu yıl 90 okul takımından 360 sporcu, ferdi olarak ise 400 sporcu kıyasıya mücadele etti. Toplamada 760 sporcunun katıldığı turnuvaya, 16 kategoride dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verilerek ödüllendirildi.  
TURNUVAMIZI GELENEKSEL HALE GETİRDİK
Turnuvaya katılan sporcuları tebrik eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşu etkinlikleri kapsamında her yıl masa tenisi turnuvası düzenlediklerini belirterek, “Gazi şehrimizin Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği destansı savunmanın ve düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıl dönümünü büyük bir sevinçle kutluyoruz. Bu sebeple, ilkini 2010 yılında düzenlediğimiz turnuvamızın 8’incisini düzenliyoruz. Turnuvamızı geleneksel hale getirdik. Amacımız çocuklara ve gençlere spor bilincini aşılamak, tüm takımları ve sporculara başarılar diliyorum” diye konuştu.   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here