Mehmetçiğe destek için 1 lira topladı

0
269

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğretim görevlisi Zaim Başaslan, sosyal medyadan askerlere destek amacıyla ‘1 Olmak için Afrin’ sloganı ile başlattığı kampanyayla 11 bin öğrenciden 11 bin lira ve hayırseverlerden gelen desteklerle toplamda 24 bin liralık ihtiyaç malzemesini Afrin sınır birliklerine teslim etti.
GAÜN öğretim görevlisi Zaim Başaslan’ın sosyal medyadan ‘1 Olmak için Afrin’ sloganıyla 11 bin öğrenciden 1 lira toplayarak 11 bin lira ve diğer yardımseverlerin katkılarıyla 24 bin liralık ihtiyaç malzemesi aldı. İçersinde 3 adet büyük jeneratör, 250 torba kireç, 50 torba kükürt, 2016 adet sinek kovucu sprey 20 adet taşınabilir şarj aleti ve 250 kişilik baklava öğrencilerle birlikte sınır illerinde bulunan jandarma ve özel harekât birliklerine teslim edildi.
Sadece öğrencileri ve bir grup arkadaşının desteği ile gerçekleştirdikleri kampanya ile Afrin’de savaşan Mehmetçiklerin acil ihtiyaç malzemelerini temin ettiklerini, ardından çok daha büyük katılımlı bir yardım hareketini öğrenciler aracılığı ile hayata geçirmeye karar verdiğini söyleyen Başaslan, “Bir önceki yardım hareketimizde bölgedeki komutanımızla irtibat halinde olarak güncel ve acil ihtiyaçların temin edilmesinin daha doğru olduğunu gördük. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından vatansever olan herkes Mehmetçiğe yardım için seferber olmuş durumda hatta onların ifadesiyle ordu ile millet yarışıyor. Ben de bu hayır ve birlik yarışına gençlerimizin ve çocuklarımızın da katılmasını orduya ve devlete sahip çıkma bilincinin gelişmesini istedim. Bir ilkokul öğrencinin dahi yardım etmekten çekilmeyeceği şekilde sosyal medyadan ulaşabildiğim çevremle Türkiye’nin farklı yerlerindeki arkadaşlarım ve öğrencilerim aracılığıyla üniversite ortaokul ve ilkokullarda ‘1 Olmak İçin Afrin’ adıyla 1 lira topladık. Burada asıl gayemiz, 1 lirayla nasıl yardım olur ya da ben tek başıma ne yapabilirim diyerek hiç bir şey yapmamak yerine, çok sayıda 1’in buluşmasıyla nasıl büyük bir birliğin oluşabileceğini göstermekti. Sonuç olarak 11 bin öğrencinin katılımı ile 11 bin lira ve ek olarak bir kaç hayırsever arkadaşımızın desteğiyle toplam 24 bin lira yardım topladık” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here