Mehmetçik için Kur’an okundu

0
251

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ilçede görev yapan imamlarla bir araya geldi. Programda Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçik için Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve dua edildi.
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ilçe genelinde görev yapan imamlarla Dülük Tabiat Parkı’nda bir araya geldi. İmamlarla bazı konularda istişarede bulunan Milletvekili Şamil Tayyar ile Başkan Rıdvan Fadıloğlu, davete katılımları dolayısıyla imamlara teşekkür etti. İmamların yaşadıkları sorunların da konuşulduğu programda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin’e yönelik başlatılan ‘Zeytin Dalı’ operasyonuna katılan Mehmetçiğin muzaffer olması önce Kur’an-ı Kerim okundu daha sonra da dua edildi. Programa, El Bab Müftüsü Selahattin Yıldırım da katıldı.
BELEDİYELERİMİZ BİRÇOK KONUDA HİZMETLER VERİYOR
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “Belediyelerimiz, artık sadece asli vazifelerini yapmakla kalmıyor. Asli vazifelerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri gereğince etkin olarak birçok konuda hizmetler veriyor. Yapılan hizmetler yeterli mi? Elbette yeterli değil. Elindeki gücü en iyi şekilde değerlendiren din hizmetlerine en fazla katkıyı sağlamaya çalışan belediyelerimizden biri de Şehitkamil Belediyesidir. Allah, Başkanımızdan ve ekibinden razı olsun” dedi.
Etkinlikte imamlara hitap eden Başkan Fadıloğlu, şunları söyledi:
“Bir aradayız, beraberiz. Müftülük ve belediye, doğumdan ölüme hizmet veren iki kuruluştur. Milletimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Bizim derdimiz, milletimizin derdiyle dertlenmek. Kurumlar arası işbirliğinin önemini bildiğimiz için bir araya gelmek istedik. Hocamızın benimle ilgili söyledikleri beni utandırdı. Yaptığımız işler bizim asli vazifemiz. Asli vazifemiz olan milletimize hizmet etme görevini yerine getirmeye gayret ediyoruz. Kullandığımız kaynaklar, milletimizin kaynağı. Milletimize en iyi şekilde hizmet etmenin kaygısını yaşıyoruz. Bizim dertlere derman olmak için yürüttüğümüz çalışmalarda sizlerin desteğini almak bizi ziyadesiyle mutlu ediyor.”
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, etkinlik sonunda imamlara sarık ve cübbe armağan etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here