Mehmetçik için kurbanlar kesildi

0
221

Nizip Ticaret Odası’nın Zeytin Dalı Harekâtı’nda Afrin’de kahramanca mücadele veren Mehmetçikler için başlatmış olduğu kurban kesimi kampanyası kapsamında Nizip Müftüsü Osman Şekerci’nin yapmış olduğu dualar eşliğinde kurbanlar kesildi.
Ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak ve terör koridorunu ortadan kaldırmak için Mehmetçiklerimizin Afrin’de destan yazdığını ifade eden Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizi, Afrin’de kahramanca mücadele veren Mehmetçiklerimizi kazalardan belalardan korumak ve şehitlerimizin ruhu için bugün Nizip Ticaret Odası üyelerinin ve Nizip halkının desteği iler 56 hisse kurban kesimi yapılmıştır. İnşallah bu kurban etlerimizi yarın Çobanbey’de bulunan 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı’na teslim ederek Afrin’de bulunan kahramanlarımıza ulaştırılacaktır. Bu vesile ile Afrin’de savaşan askerlerimize başarılar diliyorum. İnşallah bir an önce teröristler oralardan temizlenerek bir barış ortamının sağlanması en büyük dileğimizdir. Bu kampanyamızda bizlere destek veren tüm hemşerilerimize, Nizip Kaymakamımız Kemal Şahin’e, Nizip Belediye Başkanımız Hacı Fevzi Akdoğan’a, Nizip Müftüsü Osman Şekerci’ye ve Göktaşlar Et Kombinası Sahibi Şerif Göktaş’a teşekkür ediyoruz. Allah bağışta bulunanların hayırlarını kabul etsin ve ordumuzu muzaffer eylesin” şeklinde konuştu.
Ordumuza ve güvenlik güçlerimize zaferler dileyen Nizip Kaymakamı Kemal Şahin ise “Nizip halkı işadamıyla esnafıyla her zaman ordumuzun yanında olduğunu göstermiştir. Geçen hafta esnafımız Nizip’ten fıstık ve tatlı gönderdi. Bugünde Nizip Ticaret Odası’nın organizasyonu ile kurbanlarımızı kestik. Ben bu organizasyona emeği geçen başta Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Özyurt’a yönetim kurulu ve meclis üyelerine ve kurban bağışlayan Nizip’lilere çok teşekkür ediyorum. Aslında ordumuzun tüm ihtiyacı devletimiz tarafından karşılanıyor ama vatandaşlarımız tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Nizip’lilerde ordumuzun yanında olduğunu göstermek için imkânları ölçüsünde destek vermek istiyorlar. Bugün gerçekten çok hijyenik bir tesiste bu organizasyon gerçekleştirdik. Allah hayır sahiplerinin kurbanlarını kabul etsin. Ordumuza muzafferiyet nasip etsin” ifadelerini kullandı.
Düzenlenen kurban kesim törenine Nizip Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Abdulkadir Akkuş, Mahmut Polat, NTO Meclis Üyeleri Coşkun Güzel, Mehmet Yiğit, Mehmet Dağlı, NTO Disiplin Kurulu Başkanı Bekir Karabacak ve NTO üyeleri de katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here