Meraklı öğrenciler ekoloji ile tanıştı

0
370

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve 2014 yılından bu yana faaliyette olan Gaziantep Ekolojik Bina‘da enerji ve su verimliliği, yenilenebilir enerji kaynakları, geri dönüşüm ve çevre duyarlılığı konusunda bilinçlendirme ve bilgilendirme faaliyetleri devam ediyor.  
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) yürütücülüğünde ve Beyoğlu Belediyesi ortaklığında; TUBİTAK 4007 kapsamında düzenlenen “3. Meraklı Zihinler Bilim Şenliği” ne Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gaziantep Ekolojik Bina da katıldı.
Çocuklara bilimi sevdirmek ve doğa bilincini geliştirmek amacıyla atölye çalışmaları yapan Gaziantep Ekolojik Bina, İstanbullular tarafından büyük ilgi gördü. Yeşil çevrenin azalmasına karşı yapılan tohum bombaları kentin yeşillenmesini sağlıyor. Çocuklar yaptıkları tohum bombalarını, toprak olan bitki yetişebilecek kurak alanlara atarak yeşil çevrenin çoğalmasına destek oluyor.  
Ekolojik binada; anaokulundan üniversite öğrencisine kadar her yaş grubuna yönelik farklı sunumlar, filmler ve atölye çalışmaları ile destekleniyor. Yapılan atölye çalışmaları sayesinde katılımcılar keşfederek, deneyerek öğreniyor ve akılda kalıcı olması sağlanıyor.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here