Mevlid Kandili, bir tazelenme gecesi olmalıdır

0
310

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Mevlid Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.  

Kandillerin; manevi atmosferiyle daralan gönülleri, kararan kalpleri aydınlatan, inanç ve düşünceleri berraklaştıran mübarek geceler olduğunu ifade eden Vali Yerlikaya, kutsal gecelerin aynı zamanda ibadet ve ahlak açısından insanın kendisine çeki düzen verme fırsatı sunduğunu vurguladı.
Mevlid Kandilinin Hazreti Muhammed’in doğumu insanlığa kurtuluş müjdesi olarak getirdiği mesajlarla kalplerin aydınlandığı nurlu bir gece olduğuna değinen Vali Yerlikaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Sevgili peygamberimiz için Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’de, insanlara ‘bir şahit, bir müjdeci, bir uyarıcı’ olarak gönderildiği bildirilmiştir. Peygamber efendimizin doğumu, şüphesiz insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü Yüce Allah, O’nu bütün alemlere rahmet olarak göndermiştir. Mevlid-i Nebi, Peygamberimizin insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun örnek ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme gecesi olmalıdır. Bu duygularla; ilahi vahyin son tebliğcisi, beşeriyetin ebedi kurtarıcısı
Peygamber Efendimizin doğum yıl dönümünü ve bütün hemşehrilerimizin Mevlid Kandillerini kutluyorum. Mübarek Kandilin, 6 yıldan beri muhacirlik imtihanından geçen Suriyeli kardeşlerimize, dünyanın çeşitli yerlerinde zulüm gören, hürriyet ve memleket hasreti çeken bütün mazlumların kurtuluşuna vesile olması temennisiyle, İslam alemine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here