Mezarlık Kavşağı’ndaki köprü inşaatında sona yaklaşılıyor

0
403

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımda yaptığı çalışmalar yol ve köprü genişletmelerle devam ediyor. Yoğun trafik akışını rahatlatmak isteyen Büyükşehir Belediyesi; Mezarlık Kavşağı’nda (İpekyolu üzerinde) bulunan köprüyü genişleterek İpekyolu’ndaki trafik yoğunluğunu asgariye indirmek istiyor.
Trafiği rahatlatma projesi kapsamında; yeniden inşa edilen alt ve üstyapı çalışmalarında Mezarlık Kavşağı, (D–400/İpekyolu) yolu üzerinde bulunan köprünün genişletme çalışmalarında sona gelindi. Genişletme çalışmaları temmuz ayında tamamlanarak yeni kimliğiyle hizmete girmesi planlanıyor.
Mezarlık Kavşağı Köprüsü’nün her iki taraftan 35’er metre olmak üzere toplam 70 metre genişleyeceğini belirten yetkililer, köprüdeki trafik akışının rahatlayacağını belirttiler.
Gaziantep, sanayi dinamikleri ve canlanan turizm potansiyeli ile hızla büyüyen, insanları kendine çeken bir şehir haline gelmiş kentte yaşanan bu büyüme beraberinde artan insan sayısı, artan araç sayısı ile yeni ulaşım çözümlerini kaçınılmaz kılıyor. D–400/İpekyolu hem şehirlerarası hem de kent merkezinde yer alan önemli bir ulaşım koridoru.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve projesi hazırlanan Mezarlık Kavşağı, Karayolları desteği ile yapılıyor.
Bölgede kent içi ulaşım ve İpekyolu ulaşım aksında hacim kapasitesini kaldıracak servis yolu ile kavşak geçişleri hem yayalar hem de araçlar için daha güvenli hale geliyor. Artan araç sayısı ile birlikte yetersiz kalan kavşak genişletilerek kapasitesi arttırılıyor. Sinyal bekleme süreleri azaltılarak trafik daha akıcı hale getirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here