MHP İl Başkanı Taşdoğan’dan fuhuş uyarısı

0
400

MHP Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, kentteki tüm yetkili kurumları fuhuşla mücadeleye çağırdı. MHP İl Başkanı Taşdoğan, “Ülkemizde ve şehrimizde artmakta olan fuhuşun önüne geçilmesi giderek zor bir hal almaya başladı. Türkiye’de 100 binin üzerinde kişinin fuhuş yaptığı tahmin ediliyor” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, düzenlediği basın toplantısında, ülke ve şehir gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Taşdoğan, şehrin kalbinin MHP’de attığını söyledi.

Yerel ve yaygın basın temsilcilerinin ilgi gösterdiği MHP Gaziantep İl Başkanı Ali Muhittin Taşdoğan’ın parti binasında düzenlediği basın toplantısında öne çıkan konular şöyle:

AMPUTE MİLLİ TAKIMIN BAŞARISI MİLLETİMİZİ GURURLANDIRDI

Taşdoğan, öncelikle özverili çalışmalarının sonunca Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takımımızı tebrik ederek, “Aynı zamanda şehrimizden de 6 cengaverin bulunması bizi ayrıca gururlandırmıştır. Bu başarı da emeği olan herkesi tebrik ediyorum. Ülkemizin sırat köprüsünden geçtiği bu günlerde Milletimize ışık olmuşlardır, umudumuzu arttırmışlardır. Milletim, partim ve şahsım adına şükranlarımı sunarım” dedi.

GÜNLÜK KİRALANAN EVLERDE FUHUŞ UYARISI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan “Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Taslağı”na göre artık stüdyo daireler yapılamayacağını belirten Taşdoğan, şunları söyledi:

“Bu kapsamda yapılacak en küçük dairenin içinde 1 oturma odası (12.00 metrekare), 1 yatak odası (9.00 metrekare), 1 mutfak veya yemek pişirme yeri (3.30 metrekare), 1 banyo veya yıkanma yeri (3.00 metrekare), 1 tuvalet (1.20 metrekare) olmak üzere toplamda net 28.50 metrekare büyüklüğünde daireler yapılabilecek.  Fakat şehrimizde de yoğun olduğu bilinen bu 1+1 günlük ve haftalık kiralanan daireler çoğunlukla fuhuş maksadı ile kiralanmaktadır. Çünkü hiçbir denetim ve izin uygulaması bulunmamaktadır. Özellikle Şahinbey bölgesinde sayı olarak fazla bulunan bu dairelerin denetimleri biran önce yapılmalıdır. Günlük ve haftalık kiralama sistemine fuhuşa engel olacak kriterler konulmalı. Bu kriterler konulamaması durumda günlük ve haftalık kiralanma sistemi yasaklanmalıdır. Türkiye’de fuhuş, Türk Ceza Kanunu’nda 5237 sayılı yasanın 227. maddesi tarafından düzenlenmiş. Fuhuşa teşvik eden ve yolunu kolaylaştırana 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası uygulanıyor. Ülkemizde ve şehrimizde artmakta olan fuhuşun önüne geçilmesi zor bir hal almaya başlamıştır. Ankara Üniversitesi raporlarında Türkiye’de 100 binin üzerinde kişinin fuhuş yaptığı tahmin edilmektedir. Hal böyle olunca cinsel yolla bulaşan hastalıklarda artma göstermektedir. 2010 yılına kadar artış oranı yılda 500 gibi düşük seviyedeydi. 2010 yılından sonra bu oran yılda 2 binlere dayandı. Son yıllarda her yıl ortalama bin-2 bin kişiye AIDS tanısı konuluyor. Fuhuş konusu olduğu zaman işin içine ev giriyor, toplumsal düzen giriyor ve tabiki sağlık giriyor. Bu konuyla ilgili Emniyet Müdürlüğümüzün çalışmalarına destek olmak amacıyla belediyeler de 1+1 günlük ve haftalık kiralanan daireler için biran önce gerekli uygulamaları hayata geçirmelidir.”

YABANCILARIN KURDUĞU DERNEKLER AJAN FAALİYETLERİNİN ODAĞI HALİNE GELDİ

Son günlerde şehrimizde özellikle Suriyeli mültecilerin kurduğu dernek sayılarındaki artışa da dikkat çeken MHP İl Başkanı Taşdoğan, bu derneklerin Türkiye’yi kaosa sürüklemek isteyen yabancı istihbarat teşkilatlarının güdümünde olduğunu ifade etti.

Bu derneklerin yakın takibe alınması gerektiğini kaydeden TAşdoğan, “Fakat bunu sadece Suriyelilerle sınırlı tutmak istemiyorum. Suriyelilerin kurduğu derneklerin yanı sıra birçok da yabancı dernekler var. Ulaştığımız bilgilere göre geçtiğimiz aylarda amaç dışı faaliyetten dolayı 7 dernek kapatılmıştır. Halen ise 33 yabancı dernek faaliyettedir. Suriyeli mültecilerin kurduğu dernek sayısı ise 230 olarak bilinmektedir. Bu dernekler gerçekten amaçlarına uygun mudur? Bu derneklerin arasında İŞİD ve PKK ile bağlantısı bulunan dernekler var mıdır? Çünkü ülkemizdeki denetimsizlik sıkıntısı bu derneklerin ne amaçla kurulduğunu ve hangi amaca hizmet ettiği bilinmezliğine sürüklemektedir. Yabancı derneklerin birçoğu ajan faaliyeti sürdürüyor olamaz mı? Gaziantep Valiliği’ni bu konuda uyarmak istiyorum. Özellikle yabancıların ve Suriyelilerin kurdukları derneklerin denetimlerini sıkı bir şekilde ve düzenli olarak gerçekleştirmelidir. Özellikle İŞİD ve PKK ile en ufak bağlantısı olan dernekler kapatılmalıdır. Gaziantep emniyet Müdürlüğü’müzün başarılı operasyonlarıyla da bu hainlerin tepesine yumruğumuzu indirmeliyiz. Gaziantep ajanların ilgisini çeken bir şehir halindedir. Hatırlarsanız 2015 yılının Mart ayında İngiliz genç kızlara yardım ederek İŞİD’e katılmalarını sağlayan Kanadalı bir ajan yakalandı. Ardından yine 2015 yılı Temmuz ayında Amerikan ajanı Gaziantep’te Suriye sınırında 2,5 kilogram külçe altınla yakalandı. Bu ajanın İŞİD’e militan satın almak için geldiği tespit edildi. Bu nedenle dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü Gaziantep gerek sanayisi gerekse yatırım alanı bakımından herkesin ilgisini çekmektedir. Gerçek denetim ve tedbirlerle şehrimizdeki bir çok sıkıntıyı aşabiliriz. Bunların başında terör, uyuşturucu ve fuhuş geliyor” diye konuştu.

KAMİL OCAK STADI’NIN YERİ ŞEHİR MEYDANI OLMALI

Taşdoğan, basın toplantısında, Gaziantep’in bir başka gündemi olan stadyumun yerinin ne olacağı konusuna da değindi.

Daha önceki basın toplantılarında gündeme getirdiği gibi stadyumun yerinin meydan olması taraftarı olduklarını anlatan Taşdoğan, “Gaziantep’e güzel bir meydan yapılması şarttır. Bu konuyla ilgili tüm sivil toplum kuruluşlarını desteğe davet ediyorum. Gaziantep’in hem fikir olduğu konu bu alanın meydan olması yönündedir. MHP olarak bir başka önerimizde Kamil Ocak’ın isminin bu meydanla yaşatılmasıdır. Gelin bu meydanın adını Kamil Ocak Meydanı yapalım. Bu isimle gerekli çalışmaları ve adımları atalım. Meydan olması ve Kamil Ocak’ın adının verilmesi için bize düşen tüm girişimlerde bulunmaya hazırız. Yeter ki, ahde vefayı bilelim. Çünkü bu şehir için Kamil Ocak önemli biridir. Bu stadyum ve spor salonunun inşasında emeği çok büyüktür” dedi.

KERKÜK TÜRK’TÜR, TÜRK KALACAKTIR

MHP İl Başkanı Taşdoğan, Kerkük konusunda da şöye konuştu: “Şehrimizde bunlar olurken ülke gündemimizde yoğun bir şekilde devam etmektedir. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeliİ’nin Biz Kerkük sevdalılarıyla Devlet Duruşuyla gösterdiği duruşu hatırlatır. Nerde bir Türk varsa derdi derdimizdir. 82-83 derken şaka yapmıyoruz. Hainler ve zalimler bir kez daha duysun! Kerkük Türk’tür ve Türk kalacaktır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here