MHP İl Başkanı Taşdoğan’dan ‘Şahinbey Anıtı’ tepkisi

0
882

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Muhittin Taşdoğan, Antep Savunması kahramanlarından Şahinbey’in anıtının bakımsız haline ve tahrip edilmesine tepki gösterdi. 
MHP Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Muhittin Taşdoğan, bir otelde düzenlediği basın toplantısında kent gündemine açıklamalarda bulundu. Taşdoğan, Antep Savunması’nın önemli isimlerinden Şahinbey Anıtı’nın bakımsız ve tahrip edilmiş halini fotoğraflarla gösterip tepki gösterdi. 

Ecdad anıtlarının bakımlı olması ve onarılması gerektiğini belirten Taşdoğan, şunları söyledi:
“Antepli Şahinbey, İstiklal Harbi’nin aziz şehididir ve yeni nesil için ibret levhasıdır. Bu şehir için gözünü kırpmayan bir kahramanın anıtının yıkık dökük halde kaderine terk edilmesi hepimizi derinden üzmüştür. Gaziantep- Kilis karayolunun 28’inci kilometresinde yer alan Elmalı Köprüsü’nün yanındaki alanda bulunan anıtı ziyaret etmek üzere gittim. Gördüğüm manzara karşısında şok geçirdim. Anıta giriş pislik içerisinde biraz daha ilerledikten sonra anıtın adeta kaderine terk dildiğini gördüm. Gidiş yoluna döşenen taşlar yerlerinden çıkmış ya da sökülmüş. Anıtın etrafındaki mermerler kırık vaziyette. Anıt etrafındaki bu kadar rezilliği gördükten sonra o büyük kahramanın heykeline doğru baktığımda heykelin bakımsızlıktan dökük hale geldiğini de gördüm. Tüm bunları gittik yerinde gördük. Çünkü bizler bu kahramanların torunlarıyız. Bugün bu topraklarda rahatça gezebiliyorsak bu dedelerimizin sayesindedir. Fakat görüyorum ki, bunun bilincinde olmayanlar hala o koltukları işgal etmektedir. Kimseler kusura bakmasın geçmişinden haberi olmayanın geleceği de olmaz.” 
Taşdoğan, konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here