MHP’den Türk Tabipler Birliği’ne sert tepki

0
277

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, Türk Tabipler Birliği’nin Türklükle yakından, uzaktan alakası olmadığını söyledi.
MHP İl Başkanı Taşdoğan, parti binasında gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısı düzenledi. Taşdoğan, Türk Tabipler Birliğ’nin Zeytin Dalı Harekatı’nı kastederek ‘Savaş bir halk sağlığı sorunudur ‘ dediklerini öne sürerek sert tepki gösterdi. Taşdoğan, şunları söyledi:
“Başında Türk ibaresi bulunan ve Türklükle yakından uzaktan alakası olmayan, bölge halkını zulümden kurtarmak için düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nı kastederek ‘Savaş bir halk sağlığı sorunudur’ diyen Türk Tabipler Birliği ile ilgilidir. Zaten uzun yıllardır tabiplikle de alakalarını kesmişlerdi. Terör sevici bir grubun odağı haline gelmişlerdi. Bu birliğin kanunun 7’nci Maddesinde ‘Bir tabip odası sınırları içinde sanatını serbest olarak icra eden tabipler bir ay içinde o il veya bölge tabip odasına üye olmak ve üyelik görevlerini yerine getirmekle yükümlüdür’ demektedir. Yani bu madde kamu çalışanları dışında kalan özel şirketlerde, muayenehanelerde ve özel hastanelerde doktorluk yapan birçok hekimi Tabipler Birliği’ne üye olmaya zorlamaktadır. Birçok doktor arkadaşımız kuruluş amacından saparak terör örgütlerinin taşeronu haline gelen bu birliğe üye olmak istememekte ya da üyelikten ayrılmak istemektedir. Bu madde bir an önce değiştirilmelidir.”
İLÇELERE OTOYOL ULAŞIMI ÜCRETSİZ OLSUN
Taşdoğan, Gaziantep Nizip karayolu ile ilgili yaşanan kazalara da dikkat çekerek, “Sizlerinde bildiği gibi girişimlerimiz ve açıklamalarımız sonucunda yetkililer tarafından inşaatına başlanan Nizip Yolu’nda, yol genişletme çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalar bitene kadar takipçisi olmaya devam edeceğiz. Ölüm yolu denilen bu yol inşallah en yakın zamanda tamamlanır. Bu yoldaki çalışmalar ve tehlike arz etmesinden dolayı vatandaşlarımız Nizip’e giderken artık otobanı kullanıyor. Her giriş ve çıkışta ise otomobilleri için 3 TL geçiş ücreti ödemektedir. Başka Büyükşehirlerde kendi ilçelerine giden otoban giriş çıkışları ücretsizdir. Bizde ise otoban doğu girişi ile batı çıkışı arasındaki mesafe ücretsizdir. Yetkililere buradan sizlerin aracılığıyla öneride bulunmak istiyorum. Nizip yoluyla ilgili genişletme önerilerimizi geri çevirmediler. İnşallah bu önerimizi de vatandaşlarımız ve şehrimizin ulaşımda rahatlığı için geri çevirmeyeceklerdir. Otobandan Nizip geçiş ücretlerini en azından eski yol genişletilene kadar kaldıralım. Nizip’e gidip dönen vatandaşlarımız yol genişletme çalışması bitene kadar, hiçbir ücret ödemeden otoban yolunu kullansın. Yüksek kaza oranı bulunan bu yolda; yer yer yapılacak çalışmalarda ki yoğunluk nedeniyle kazaların daha da artacağı bizi endişelendirmektedir. Bu konudaki girişimlere ve çalışmalara MHP olarak gereken katkıyı sağlamaya hazırız. Yeter ki, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına çalışmalar ve fikirler ortaya koyalım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here