Minik öğrenciler müzikalle tanıştı

0
226

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Toplumsal Duyarlılık Projeleri Merkezi tarafından yürütülen ‘Güçlü Kadın, Güvenli Gelecek’ projesi kapsamında minik öğrenciler, üniversite öğrencileriyle birlikte müzikal izledi.
GAÜN Atatürk Kültür Sahnesinde Elit Sanat Organizasyon tarafından organize edilen TRT Çocuk ‘Heidi Müzikali’ tiyatro oyununu; Nesrin Mehmet ABAR İlkokulundan getirilen 236 ilkokul öğrencisi izledi. GAÜN Toplumsal Duyarlılık dersi kapsamında projede görev alan üniversitemiz Sosyal Bilimler MYO ve Tekstil Mühendisliğinden 60 öğrenci de miniklere yardımcı oldu.
Müzikalde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bedir, “Bu müzikal kapsamında öğrencilerimize hem üniversitemizi tanıtacağız, hem de öğrencilerin toplumla olan birlikteliğini sağlamış olacağız. Katkılarından dolayı öğrencilerimize ve hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
GÜÇLÜ KADIN, GÜVENLİ GELECEK” PROJESİ KAPSAMINDA RİTİM KURSU BAŞLADI
GAÜN Toplumsal Duyarlılık Projeleri Merkezi tarafından yürütülen ‘Güçlü Kadın, Güvenli Gelecek’ projesi kapsamında 32 saat süren ritim kursu, proje paydaşı olan Nesrin Mehmet Abar ilkokulu öğretmenleri tarafından seçilen 20 başarılı öğrenci ile başladı. GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bedir, Projenin Koordinatörü İpek Tezel ve TDP ekibi ile GÜSEM’de gerçekleştirilen Ritim Kursunu ziyaret ederek, kursiyerlere çeşitli hediyeler verdi.
Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ise “TDP biriminin yürütmüş olduğu birçok başarılı projelerle toplumun her kesimine hitap edilerek, öğrencilerimizin toplumla buluştuğunu, ayrıca; SODES kapsamında Üniversitemizce yürütülen bu projenin de, bunlardan biri oluğunu ve projeye katkı sağlayan tüm Kurum ve Kuruluşlara teşekkür etti” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here